fbpx

Niepodległa udostępnia bezpłatnie wielkoformatową animację przypominającą bohaterów śląskich

pieniądze
Fundusze europejskie na cyfryzację
26 kwietnia 2021
wideokonferencja
Wysłuchania – nowa perspektywa finansowa
28 kwietnia 2021
Pokaż wszystkie

Niepodległa udostępnia bezpłatnie wielkoformatową animację przypominającą bohaterów śląskich

2 maja będziemy obchodzić 100. rocznicę wybuchu III Powstania Śląskiego. Z tej okazji Biuro Programu „Niepodległa”, w ramach ogólnopolskiej kampanii „Śląsk wspólna sprawa”, organizuje multimedialne wydarzenie kulturalno-edukacyjne, które będzie mieć formę wielkoformatowej animacji komputerowej 2D z elementami 3D (tzw. mapping). Animacja opowie o kluczowych dla historii Górnego Śląska i Polski wydarzeniach sprzed 100 lat.

Animację Biuro udostępni bezpośrednio zainteresowanym jednostkom samorządu terytorialnego, samorządowym instytucjom kultury, szkołom i innym podmiotom publicznym na zasadzie bezpłatnej licencji niewyłącznej.

Będzie można ją wyświetlać do 5 lipca br. bez ograniczeń. Jednocześnie Biuro prosi o wyświetlenie animacji 2 maja br., a tym samym włączenie się we wspólne, ogólnopolskie obchody tych wydarzeń.

Plik będzie przekazany w formacie mp4. (obraz i dźwięk) i będzie on wymagał konwersji przez realizatora projekcji do formatu hap lub innego umożliwiającego projekcję. Format obrazu w pixelach: 3840×1080, dlatego – z uwagi na panoramiczny format obrazu – sugerowane jest, aby wyświetlać animację z wykorzystaniem dwóch stanowisk projektorowych. Istnieje jednak możliwość projekcji z jednego źródła przy zachowaniu odpowiednich ustawień uwzględniających: odległość od powierzchni wyświetlania i wysokość i szerokość budynku. Pozwoli to zachować proporcję obrazu oraz odpowiednie natężenie oświetlenia.

Animacja przeznaczona jest do wyświetlania na wielkoformatowych powierzchniach i fasadach budynków. Fasada powinna być w miarę jednolita, a jeśli posiada okna, to należy je zasłonić, aby szklana powierzchnia nie odbijała światła, powodując ubytki w jakości obrazu.

Zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy, pod adresem poczty elektronicznej: hymn@niepodlegla.gov.pl