fbpx

Nowy Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w kujawsko-pomorskim Strzelnie

Nowa wspólna polityka rolna przedmiotem rozmów marszałka kujawsko-pomorskiego
Nowa wspólna polityka rolna przedmiotem rozmów marszałka kujawsko-pomorskiego
28 stycznia 2024
Marszałkowskie Centrum Wsparcia w Toruniu: diagnoza, doradztwo, rehabilitacja
11 lutego 2024
Pokaż wszystkie

Nowy Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w kujawsko-pomorskim Strzelnie

W budynku dawnego szpitala w Strzelnie, który przeszedł gruntowny remont modernizacyjno-adaptacyjny, powstał nowy Zakład Opiekuńczo-Leczniczy prowadzony przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Mogilnie. 25 stycznia otworzył go wicemarszałek województwa Dariusz Kurzawa. Inwestycja została dofinansowana z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.

– Cieszę się, że mogliśmy do tego projektu dołożyć swoją cegiełkę. Chciałbym zapewnić, że to nie koniec naszej współpracy z powiatem mogileńskim. Przed nami jeszcze wiele ważnych inwestycji finansowanych z naszego programu regionalnegopowiedział wicemarszałek Dariusz Kurzawa.

W ramach inwestycji budynek dawnego szpitala w Strzelnie został przebudowany i rozbudowany. Powstały m.in. gabinety terapeutyczne, sale rehabilitacyjne i pokoje dla chorych. Zakład Opiekuńczo-Leczniczy dysponuje teraz 55 łóżkami. W ramach projektu został również zakupiony sprzęt medyczny. Równolegle – w ramach kolejnych projektów – przeprowadzona została termomodernizacja budynku połączona z montażem paneli fotowoltaicznych. W dawnym szpitalu przygotowano także 30 miejsc dla pacjentów, u których zdiagnozowano powikłania w sferze psychicznej po przejściu covid-19. Inwestycja w Strzelnie kosztowała 26 mln zł, a dofinansowanie z naszego RPO wyniosło kilkanaście mln zł.

W otwarciu Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Dziennego Oddziału Psychiatrycznego uczestniczył również wicewojewoda Piotr Hemmerling.

Samorząd województwa konsekwentnie wspiera tworzenie i wyposażenie zakładów opiekuńczo-leczniczych. W ramach RPO 2014-2020 dofinansowaliśmy osiem takich placówek kwotą 37 mln zł (łączna wartość projektów 63 mln zł).

źródło: kujawsko-pomorskie.pl