fbpx

O BDO na zespole eksperckim ds. ochrony środowiska ZWRP

Jak poprawić dostępność w swojej instytucji
12 maja 2021
twitter
Media społecznościowe Polskie Regiony coraz popularniejsze
13 maja 2021
Pokaż wszystkie

O BDO na zespole eksperckim ds. ochrony środowiska ZWRP

12 maja br. z inicjatywy biura Związku Województw RP odbyło się spotkanie działającego przy ZWRP zespołu eksperckiego ds. ochrony środowiska z przedstawicielami Ministerstwa Klimatu i Środowiska, które reprezentowali Marzena Berezowska, dyrektor Departamentu Gospodarki Odpadami oraz Maciej Mucha, dyrektor Departamentu Instrumentów Środowiskowych.

Podczas spotkania województwa samorządowe przedstawiły kwestie problematyczne płynące z dotychczasowej pracy z Bazą Danych Odpadowych, co było również wcześniej podnoszone przez Konwent Marszałków w uchwalonym stanowisku.

Regiony wskazują na m.in. problem z brakiem podstaw prawnych do zakresu i układu danych wymaganych przy sporządzaniu elektronicznego sprawozdania, czy na terminy weryfikowania sprawozdań odpadowych.

W trakcie spotkania omówiono również kwestie związaną z zakresem stanu prac nad zmianami w przepisach prawa doprecyzowującymi zapisy ustawy o odpadach dotyczące zabezpieczenia roszczeń. Ministerstwo opracuje stosowne zmiany do końca czerwca przyszłego roku.