fbpx
Konferencja Problemy prawne i legislacyjne uchwał reklamowych
Zaproszenie na Konferencję „Problemy prawne i legislacyjne uchwał reklamowych w Polsce”
16 maja 2024
Finał VII edycji ogólnopolskiego konkursu „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”
24 maja 2024
Pokaż wszystkie

O rozwoju miast w Rzeszowie, Wrocławiu i Kielcach

Seminaria regionalne w ramach cyklu „Hierarchia funkcjonalna miast jako punkt wyjścia do kształtowania polityk regionalnych i miejskich” to okazja do w debaty z udziałem samorządowców i ekspertów. Za nami pierwsze spotkanie, które odbyło się w Rzeszowie. Następne już 27 maja (Wrocław) i 28 maja (Kielce). Jako partner inicjatywy serdecznie zapraszamy do udziału!

Organizator — Instytut Rozwoju Miast i Regionów zaprasza do spotkań w każdym z 16 województw, by rozmawiać o tym, jak skuteczniej odpowiadać na indywidualne potrzeby rozwojowe miast przy uwzględnieniu roli, jaką pełnią one w regionie. Punktem wyjścia do rozmowy jest prezentacja wyników badania hierarchii funkcjonalnej miast w Polsce przeprowadzonego przez Obserwatorium Polityki Miejskiej i Regionalnej IRMiR.

Za nami pierwsze spotkanie z serii, które odbyło się w Rzeszowie, przy współpracy z Podkarpackim Urzędem Marszałkowskim. Dużo mówiono o specyfice regionu: województwo podkarpackie (ósme pod względem liczby ludności w kraju) jest najsłabiej zurbanizowanym regionem w Polsce. Niemniej gęstość sieci miast jest w nim bliska średniej ogólnopolskiej. To także jedyny region w Polsce bez miast o dużym niedoborze rynkowych funkcji usługowych na poziomie lokalnym i ponadlokalnym. Mimo mniejszego współczynnika urbanizacji województwo podkarpackie ma korzystną strukturę przestrzenną i potencjał do dalszego rozwoju rynkowych działalności centralnych.

Jeśli jesteście ciekawi, jakie wnioski zostaną wyciągnięte podczas spotkań na Dolnym Śląsku i Świętokrzyskiem – serdecznie zapraszamy do rejestracji!

Najbliższe spotkania w ramach cyklu Hierarchia funkcjonalna miast jako punkt wyjścia do kształtowania polityk regionalnych i miejskich

WROCŁAW, woj. dolnośląskie

KIELCE, woj. świętokrzyskie

  • KIEDY: 28 maja o godzinie 11:00
  • GDZIE: w Sali Kameralnej Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach (ul. Żeromskiego 12)
  • REJESTRACJA: https://forms.gle/8tRkRfG4RE33KjQaA

Organizatorami spotkań są Instytut Rozwoju Miast i Regionów w ramach Obserwatorium Polityki Miejskiej i Regionalnej IRMiR przy współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, a partnerami merytorycznymi Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Związek Miast Polskich i Związek Województw RP. Patronat medialny nad seminarium objął Portal Samorządowy.

W razie pytań prosimy o kontakt: kpiech@irmir.pl.

O terminach kolejnych seminariów będziemy informować już wkrótce, zachęcamy zatem, by śledzić Obserwatorium Polityki Miejskiej i Regionalnej IRMiR w mediach społecznościowych.