fbpx
Świętokrzyskie – jesteśmy blisko. Na kongresie podsumowano projekt promocji gospodarczej
Świętokrzyskie – jesteśmy blisko. Na kongresie podsumowano projekt promocji gospodarczej
20 listopada 2023
Talenty Świętokrzyskie 2023 przyznane
Talenty Świętokrzyskie 2023 przyznane
4 grudnia 2023
Pokaż wszystkie

Obradowali świętokrzyscy strażacy ochotnicy

W siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach odbyła się narada Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej. W obradach uczestniczył marszałek województwa Andrzej Bętkowski, wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP i prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Skarżysku-Kamiennej.

Strażacy ochotnicy dyskutowali o nowelizacji ustawy o ochotniczych strażach pożarnych, w której zapisach pojawiły się m.in. regulacje w zakresie wynagrodzeń, odszkodowań i finansowania gminnego działalności OSP.

Ochotnicy zajęli się także Regulaminem Funduszu Pomocy Wzajemnej. Przyjęli informację z działalności Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w 2023 r.

Andrzej Bętkowski z OSP związany jest od 2000 roku. Obecnie jest członkiem prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz prezesem zarządu powiatowego związku w Skarżysku-Kamiennej. Zanim zasiadał we władzach świętokrzyskich strażaków-ochotników, współpracował z Państwową Strażą Pożarną szkoląc strażaków z powiatu skarżyskiego. Wychowankowie Andrzeja Bętkowskiego zdobywali medale mistrzostw Polski w takich dyscyplinach jak drabina hakowa, ćwiczenia bojowe czy tor przeszkód.

źródło: swietokrzyskie.pro