fbpx

Opolscy liderzy gier zespołowych z dotacjami

DKMS wspiera Opolski Szpital Wojewódzki
26 lutego 2024
Opolskie Centrum Onkologii inwestuje w profilaktykę i nowoczesne leczenie
11 marca 2024
Pokaż wszystkie

Opolscy liderzy gier zespołowych z dotacjami

„Liderzy gier zespołowych” to jeden z tegorocznych konkursów ofert, kierowanych do klubów sportowych przez Zarząd Województwa Opolskiego. Do podziału w tym konkursie było półtora miliona złotych.

Zarząd województwa przyjął zarekomendowany przez komisję konkursową podział dotacji – otrzymały je łącznie 22 kluby sportowe z całego regionu. To wsparcie drużyn gier zespołowych, uczestniczących w rozgrywkach sportowych na poziomie ponadregionalnym. Komisja promowała w przygotowanych ofertach m.in. szkolenie sportowe i udział w zawodach sportowych oraz organizację zawodów, rozgrywek i imprez sportowych w województwie.

Podczas spotkania marszałka z organizacjami pozarządowymi w Krzyżowicach marszałek Andrzej Buła wręczył pierwsze umowy beneficjentom tego konkursu.  Jak mówił dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki UMWO Roman Stęporowski, to wszystko kluby z dużym dorobkiem, dobrymi tradycjami i dużymi sukcesami.

Otrzymały je kluby z powiatu brzeskiego – Futsal Team Brzeg (15 000 zł), SKS Orlik Brzeg (20 000 zł), KSK Stal Brzeg (25 000 zł) oraz klub piłki ręcznej Olimp Grodków (30 000 zł).

opolskie.pl