fbpx

Opolskie wydarzenia sportowe z marszałkowskim dofinansowaniem

W Opolskiem 24 raz wręczono Laury Umiejętności i Kompetencji
W Opolskiem 24 raz wręczono Laury Umiejętności i Kompetencji
17 marca 2024
Zespół Kontroli Zarządczej i Audytu ZWRP spotkał się w Opolu
Zespół Kontroli Zarządczej i Audytu ZWRP spotkał się w Opolu
27 marca 2024
Pokaż wszystkie

Opolskie wydarzenia sportowe z marszałkowskim dofinansowaniem

Opolskie wydarzenia sportowe z marszałkowskim dofinansowaniem

Przed nami cykl sportowych wydarzeń, które otrzymały finansowe wsparcie od Urzędu Marszałkowskiego. Pieniądze przekazano 7 stowarzyszeniom i klubom sportowym na łączną kwotę 200 tysięcy złotych.

Triathlon Opolski, XVIII Opolski Festiwal Skoków, Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w Judo, XXII Atlantis Bieg Opolski, Opolska Marka Jeździecka 2024, Otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny w Taekwondo, Mistrzostw Polski w kajakarstwie klasycznym, to sportowe wydarzenia, które zostały dofinansowane przez zarząd województwa opolskiego. Pieniądze są efektem ogłoszonego konkursu na realizację zadań z zakresu upowszechniania kultury fizycznej pn. Opolskie Wydarzenia Sportowe. Ogólnie wpłynęło 25 ofert. Komisja zdecydowała o przyznaniu dotacji dla 7 oferentów. Na ten cel przekazano 200 000 złotych.

Klub Sportowy „Grupa Triathlonowa Kona” otrzymała 50 tysięcy złotych dofinansowania, a przygotuje zawody Triathlon Opolski. Paulina Opałacz-Birecka zachęca do kibicowania i udziału w zawodach triathlonu, które odbędą się już 1 czerwca. – Zmieniamy miejsce i przenosimy się do Siołkowic, gdzie mamy znakomite warunki do rozegrania tych zawodów. Przyjadą zawodnicy z całej Polski, spodziewamy się ponad 400 osób. Nadal można zgłaszać swoje uczestnictwo – mówi.

Jacek Skowroński z Opolskiego Związku Kajakowego zachęca do kibicowania zawodom, które odbędą się między 17 a 19 maja w Turawie. – Będzie można te zawody podziwiać z promenady. Zawodnicy przyjadą z całej Polski. Mamy dwa mocne kluby z Kędzierzyna-Koźla i Politechniki Opolskiej – mówi Jacek Skowroński. W trakcie zawodów będziemy mogli podziwiać m.in. Mateusza Borgieła i Mateusza Zuchora.

Również w czerwcu w Strzelcach Opolskich zorganizowane zostaną zawody Taekwondo. Łukasz Rewieński, prezes Opolskiego Klubu Taekwondo zapowiada, że nie zabraknie emocji. – Zaprosiliśmy kluby z czterech województw. Trzon zawodników to jednak Opolszczyzna. Będą sekcje z Boguszyc, Krapkowic, Strzelec Opolskich, Opola, Zdzieszowic czy Prószkowa. Zawody są bardzo widowiskowe więc zachęcam – informuje.

Wcześniej niż do tej pory zorganizowany zostanie XVIII Opolski Festiwal Skoków. Jak wyjaśnia organizator wydarzenia, Janusz Trzepizur, związane jest to z kalendarzem imprez krajowych i zagranicznych. Widowisko będzie można obserwować 26 maja na stadionie lekkoatletycznym w Opolu. – Już 6 czerwca zaczynają się mistrzostwa Europy i latem igrzyska w Paryżu, jesteśmy zobowiązani dostosować się do tego kalendarza. Zapraszamy zawodników z Polski i zagranicy. W konkursach głównych zobaczymy olimpijczyków Marię Żodzik i Norberta Kobielskiego. Z nami będą wielkie gwiazdy, dodatkowo wiele imprez towarzyszących. Zaproszenie otrzymał również Javier Sotomayor, rekordzista świata i mistrz olimpijski – mówi Janusz Trzepizur.

Również miłośnicy zawodów konnych nie będą mogli narzekać na brak wydarzeń. Opolski Związek Jeździecki zorganizuje Opolską Markę Jeździecką 2024. – Przygotowaliśmy trzy duże imprezy. Otwarte Halowe Mistrzostwa Opolszczyzny, zawody w Jakubowicach oraz zawody na terenie stadniny w Prudniku. Te imprezy są niebiletowane i przyciągają bardzo wiele osób. Zawodom towarzyszy bardzo dużo dodatkowych imprez. Obecnie popularnością cieszą się zawody Hobby Horse dla dzieci. Zamiast konia jest zabawka – mówi Marek Cichecki z Opolskiego Związku Jeździeckiego.

Zaznaczmy, że specjalna pula pieniędzy na znaczące wydarzenia sportowe została rozdysponowana pierwszy raz. Do tej pory organizatorzy tych wydarzeń byli beneficjentami puli pieniędzy dla wszystkich wydarzeń sportowych. Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa opolskiego tłumaczy, że takie rozwiązanie daje szansę małym klubom. – Do tej pory te wydarzenia były w ogólnym konkursie sportowym. Zauważyliśmy, że są one kosztochłonne, a jednocześnie prestiżowe. Te imprezy mają charakter ogólnokrajowy – wyjaśnia.

Przypomnijmy, że pieniądze otrzymał również Okręgowy Związek Judo w Opolu na zorganizowanie Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów w Judo, Stowarzyszenie Bieg Opolski, który przygotuje XXII Atlantis Bieg Opolski. A na ten rok zapowiedziano także drugą edycję tego konkursu.

opolskie.pl