fbpx
Nowa stacja elektroenergetyczna na Podkarpaciu
31 października 2022
Międzynarodowe Targi Specjał w Rzeszowie
14 listopada 2022
Pokaż wszystkie

Ośrodek kuratorski na Podkarpaciu

W Przemyślu, przy Sądzie Rejonowym otworzono ośrodek kuratorski. To już kolejny, piąty tego typu ośrodek na Podkarpaciu, który powstał w ramach ogólnopolskiego programu Ministerstwa Sprawiedliwości z 2020 roku polegającego na reaktywowaniu lub otwieraniu tego typu placówek. Udział w uroczystości otwarcia ośrodka wzięli: wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch oraz członek zarządu województwa Anna Huk.

W Przemyślu obecni byli również: Marcin Warchoł – sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, ppłk Krzysztof Kulczycki – dyrektor okręgowy Służby Więziennej w Rzeszowie, mjr Arkadiusz Skafiriak – dyrektor Zakładu Karnego w Przemyślu, Mariusz Fołta – Prezes Sądu Okręgowego w Przemyślu, Krzysztof Tryszka – prezes Sądu Rejonowego w Przemyślu oraz przedstawiciele władz lokalnych.

Do końca 2030 roku ośrodki kuratorskie mają powstać we wszystkich miastach, w których działają sądy rejonowe.

Przemyski Ośrodek Kuratorski jest placówką o charakterze otwartym, do którego decyzją sądu kierowani są nieletni wymagający wsparcia resocjalizacyjno-wychowawczego. W swoim miejscu zamieszkania uczestniczą w zajęciach terapeutycznych, opiekuńczo-resocjalizacyjnych oraz profilaktycznych.

Źródło i foto: podkarpackie.pl