fbpx

Pieniądze unijne na wyrównanie szans dzieci z podlaskich szkół

nauczyciel
Stabilna sytuacja w szpitalach podległych samorządowi województwa podlaskiego
21 kwietnia 2021
pieniądze
Kolejnych 400 podlaskich firm otrzyma dotacje na kapitał obrotowy
7 maja 2021
Pokaż wszystkie

Pieniądze unijne na wyrównanie szans dzieci z podlaskich szkół

dzieci

450 tys. zł to kwota dotacji z funduszy unijnych, jaka zostanie przeznaczona na poprawę jakości kształcenia. Z dodatkowych zajęć, podnoszących kompetencje, skorzystają dzieci z ośmiu podlaskich szkół. W imieniu Samorządu Województwa Podlaskiego umowę w tej sprawie podpisali w piątek, 30 kwietnia marszałek Artur Kosicki oraz Marek Malinowski, członek zarządu województwa.

Stowarzyszenie Gmin Górnej Narwi w partnerstwie z gminami: Sokoły, Tykocin, Łapy i Choroszcz zrealizuje projekt zatytułowany „Narwiańska Akademia Wiedzy”.

– Projekt zapewni wyższą jakość nauczania w ośmiu szkołach: w Sokołach, Bruszewie, Tykocinie, Uhowie, Płonce Kościelnej, Łupiance Starej, Złotorii i w Radulach. Cieszę się, że dzieciom z tych niewielkich miejscowości zostaną zapewnione bezpłatne zajęcia, które udowodnią, że nauka i nauczanie nie muszą być nudne – podkreśla Marek Malinowski.

Projekt ma poprawić jakość kształcenia w Szkole Podstawowej (SP) im. Adama Mickiewicza w Sokołach, SP w Bruszewie, Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tykocinie, SP im. Hugona Kołłątaja w Uhowie, SP im. Jana III Sobieskiego w Płonce Kościelnej,  SP w Łupiance Starej, SP w Złotorii oraz SP w Radulach.

Skorzysta z niego 160 uczniów i 40 nauczycieli. Uczniowie wezmą udział w zajęciach dodatkowych rozwijających kompetencje kluczowe i matematyczno-przyrodnicze, z kolei nauczyciele zostaną przeszkoleni w zakresie korzystania z narzędzi informatycznych i cyberbezpieczeństwa. W szkołach zostaną doposażone też pracownie.

Koszt tego przedsięwzięcia wynosi 483 tys. zł, a dotacja z funduszy europejskich pokryje blisko 459 tys. zł. Projekt wpłynął w ramach konkursu ogłoszonego przez Stowarzyszenie N.A.R.E.W. – Narwiańska Akcja Rozwoju Ekonomicznego Wsi.

Źródło: wrotapodlasia.pl