fbpx

Podlaski projekt scaleniowy wyróżniony przez resort rolnictwa

żołnierze z paczkami
Podlaskie wsparcie dla kombatantów
18 grudnia 2020
Pokaż wszystkie

Podlaski projekt scaleniowy wyróżniony przez resort rolnictwa

wyróżnienie

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi po raz 44. zorganizowało Ogólnopolski Konkurs Jakości Prac Scaleniowych. W obecnej edycji wyróżniony został projekt Wojewódzkiego Biura Geodezji w Białymstoku, które jest jednostką organizacyjną Samorządu Województwa Podlaskiego.

Wyróżniony projekt to „Założenia do projektu scalenia gruntów sporządzone dla obiektu Przytulanka i inne, w gminie Mońki, powiecie monieckim”, który w ministerialnym konkursie zajął III miejsce.

Województwo Podlaskie po raz pierwszy w historii w 2020 r. pozyskało z budżetu państwa dotację w wysokości aż 2 mln zł na zadania realizowane przez samorząd województwa podlaskiego związane z opracowaniem założeń do projektu scalenia gruntów.

W rozmowie z Wrotami Podlasia Wiesława Burnos podkreśliła także, że Województwo Podlaskie jest jedynym województwem w Polsce, który otrzymało tak dużą kwotę ze środków budżetu państwa. Przypomniała także, że pomimo kończącej się perspektywy PROW 2014-2020 (kończy się w 2022 r.) Zarząd Województwa Podlaskiego pozyskał dodatkowe 26 mln zł na scalenia gruntów. Dodatkowo, w sierpniu 2020 r., zgłoszone zostało zapotrzebowanie na dodatkowe środki finansowe w wysokości 50 mln zł na scalenia gruntów, których realizacja ma rozpocząć się w 2021 roku.

Źródło: wrotapodlasia.pl