fbpx

Podlaski projekt scaleniowy wyróżniony przez resort rolnictwa

żołnierze z paczkami
Podlaskie wsparcie dla kombatantów
18 grudnia 2020
nagroda
Trwa nabór do tegorocznej edycji Podlaskiej Marki
19 stycznia 2021
Pokaż wszystkie

Podlaski projekt scaleniowy wyróżniony przez resort rolnictwa

wyróżnienie

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi po raz 44. zorganizowało Ogólnopolski Konkurs Jakości Prac Scaleniowych. W obecnej edycji wyróżniony został projekt Wojewódzkiego Biura Geodezji w Białymstoku, które jest jednostką organizacyjną Samorządu Województwa Podlaskiego.

Wyróżniony projekt to „Założenia do projektu scalenia gruntów sporządzone dla obiektu Przytulanka i inne, w gminie Mońki, powiecie monieckim”, który w ministerialnym konkursie zajął III miejsce.

Województwo Podlaskie po raz pierwszy w historii w 2020 r. pozyskało z budżetu państwa dotację w wysokości aż 2 mln zł na zadania realizowane przez samorząd województwa podlaskiego związane z opracowaniem założeń do projektu scalenia gruntów.

W rozmowie z Wrotami Podlasia Wiesława Burnos podkreśliła także, że Województwo Podlaskie jest jedynym województwem w Polsce, który otrzymało tak dużą kwotę ze środków budżetu państwa. Przypomniała także, że pomimo kończącej się perspektywy PROW 2014-2020 (kończy się w 2022 r.) Zarząd Województwa Podlaskiego pozyskał dodatkowe 26 mln zł na scalenia gruntów. Dodatkowo, w sierpniu 2020 r., zgłoszone zostało zapotrzebowanie na dodatkowe środki finansowe w wysokości 50 mln zł na scalenia gruntów, których realizacja ma rozpocząć się w 2021 roku.

Źródło: wrotapodlasia.pl