fbpx

Podlaskie firmy dostaną dotacje unijne na profesjonalne usługi doradcze

podlaskie żubry
2,6 mln zł z funduszy unijnych dla podlaskich firm
6 listopada 2020
budżet
W 2021 r. województwo podlaskie stawia na stabilny i prorozwojowy budżet
18 listopada 2020
Pokaż wszystkie

Podlaskie firmy dostaną dotacje unijne na profesjonalne usługi doradcze

infografika

O przyznaniu dofinansowania zdecydował w czwartek (12.11) Zarząd Województwa Podlaskiego. Pieniądze pomogą w planowaniu rozwoju przedsiębiorstw.

Firmy otrzymają dofinansowanie na usługi doradcze w ramach trwającego konkursu z działania 1.4.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. W ten sposób została rozstrzygnięta już IV runda konkursu.

Przyznane dotacje firmy przeznaczą na profesjonalne usługi doradcze takie jak: audyt innowacyjności, strategie marketingowe, usługi usieciowienia, opracowanie biznes planów, modeli biznesowych czy planów komercyjnych.

Kiedy skorzystać z takich usług? Takich sytuacji w życiu firmy jest wiele: przed podjęciem ważnej strategicznej decyzji, podczas reorganizacji w firmie, aby zwiększyć konkurencyjność firmy na rynku lub poprawić wyniki sprzedaży. Takie usługi to zewnętrzna pomoc dla firmy w ustaleniu zaistniałych problemów i wprowadzenie efektywnych rozwiązań.

– Kolejne 600 tysięcy złotych z funduszy europejskich trafi do podlaskich firm na usługi doradcze. To wsparcie pozwoli firmom na m.in. zwiększenie konkurencyjności czy poprawienie wyników sprzedaży. Warto przypomnieć, że konkurs na usługi doradcze trwa cały czas. Jest on skierowany do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Firmy mogą składać wnioski do końca tego roku – podkreśla Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

Nabór jest podzielony na miesięczne rundy. Po zakończeniu każdej z nich następuje ocena wniosków, które wpłynęły i przydzielane jest dofinansowanie. Przedsiębiorstwo może otrzymać dofinansowanie na maksymalnie dwie usługi doradcze.

Lista projektów wybranych do dofinansowania.

https://www.wrotapodlasia.pl/pl/samorzad/samorzad/z_prac_zarzadu/10-podlaskich-firm-otrzyma-ponad-600-tys-zl-dotacji-z-ue-na-profesjonalne-uslugi-doradcze.html