fbpx
Duże inwestycje drogowe na Opolszczyźnie
24 czerwca 2022
Opolska Marka Roku. Znamy zwycięzców 
1 lipca 2022

270 tys. zł przekazał zarząd województwa opolskiego klubowi ZAKSA S.A. Rozstrzygnięto otwarty konkurs na wspieranie najwyższych klas rozgrywkowych w grach zespołowych, a dziś została podpisana umowa. Przypomnijmy – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle zdobyła potrójną koronę sezonu.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle zdobyła potrójną koronę sezonu. W Lidze Mistrzów (22.05.2022 r.) w Ljubljanie drużyna pokonała Itas Trentino w superfinale 3:0. Tym samym zespół po raz drugi z rzędu został zwycięzcą siatkarskiej Ligi Mistrzów. MVP meczu finałowego wybrany został Kamil Semeniuk. Kolejna wygrana  w PLUS LIDZE – Mistrz Polski (14.04.2022 r.). ZAKSA pokonała Jastrzębski Węgiel 3:0. Tym samym tytuł mistrza Polski wrócił do Kędzierzyna-Koźla. W trakcie spotkania TAURON Puchar Polski (27.02.2022 r.) zespół kolejny raz pokonał 3:0 Jastrzębski Węgiel.

Prezes Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle Piotr Szpaczek nie kryje zadowolenie z tych zwycięstw, ale i z otrzymanej od zarządu województwa dotacji. Podkreśla, że wydatki klubu są bardzo wysokie, a to dofinansowanie ułatwi przygotowania do sezonu, który rozpocznie się w październiku. – Cieszę się, że ta dotacja jest przyznawana od wielu lat. Spożytkujemy ją dla dobra klubu i województwa. Mamy bardzo wiele wydatków. Klub w ostatnich latach jest na szczycie, tym bardziej stawiamy sobie większe wymagania sportowe i marketingowe – mówi przezes i dodaje,  że przyszły sezon rozpocznie się od nieznacznej zmiany w składzie.

Umowę z prezesem podpisywali marszałkowie Andrzej Buła i Szymon Ogłaza, który uważa, że każde pieniądze przyznane na sport przyczyniają się do rozpoznawalności regionu. – Jak się podpisuje umowę z ZAKSĄ po dniach spędzonych na kibicowaniu, zaciskaniu pięści, kiedy już powoli opadają emocje, jest to coś szczególnego. Cieszymy się, że klub jest z nami, że możemy go wspierać – mówi Szymon Ogłaza.

Marszałek Andrzej Buła zaznacza zaś, że nie ma sukcesów bez bardzo dobrze rozwiniętego sportu młodzieżowego. – To jest wychowanie dla przyszłości. Dla sportu, szkoły i edukacji liczy się to, dla kogo wychowujemy przyszłe pokolenia. W sporcie bez systematycznej pracy od młodości nie ma w przyszłości sukcesów. ZAKSA swoje zwycięstwa zawdzięcza tym, że są dobrze przygotowani siatkarze i prowadzą ich bardzo dobrzy trenerzy. Również bez dobrego administrowania klubem nie ma zwycięstw – dodaje marszałek.