fbpx
Polskie Wakacje. Rozdajemy nagrody w Mrągowie
13 lipca 2021
Polskie Wakacje. Rozdajemy nagrody w Sopocie
16 lipca 2021

Zakończyła się zorganizowana w ramach kampanii Polskie Wakacje wizyta ekipy Polskich Regionów na Podlasiu.

Województwo podlaskie położone jest w północno-wschodniej Polsce i graniczy od wschodu z Białorusią, od północnego-wschodu z Litwą, a po stronie polskiej z trzema województwami: warmińsko-mazurskim, mazowieckim i lubelskim.

Region to niezapomniane krajobrazy, urocze miejscowości a także cztery parki narodowe (Białowieski, Biebrzański, Narwiański i Wigierski). Właśnie tu znajduje się wpisana na listę UNESCO Puszcza Białowieska. Tu też spotkamy żubry.

Podlasie zachwyca wielokulturowością, serdecznością otwartością. Stolicą jest gościnny Białystok.

7-8 lipca a następnie 12 i 13 lipca ekipa Polskich Regionów (Związek Województw RP) przemierzała województwo. Trasa przebiegała m.in. przez Górę Grabarkę, Kruszyniany, Krainę Otwartych Okiennic, Puszczę Białowieską, Szlak Dębów Królewskich, Białystok, Narwiański Park Narodowy, Tykocin i Europejską Wieś Bociana i była pełna niezapomnianych wrażeń, co potwierdzą zdjęcia.

Polecamy wakacje na pięknym Podlasiu.

Związek Województw RP promuje turystykę krajową. Z początkiem tegorocznym wakacji rozpoczął kampanię Polskie Wakacje. Akcja jest skierowana zarówno do turystów, jak mieszkańców regionów.

Podczas kampanii odwiedza wybrane regiony, ukazuje ich piękno, organizuje konkursy, w których można wygrać atrakcyjne nagrody z polskich regionów.

Turystykę krajową wielu rodzinom ułatwia możliwość skorzystania z polskiego bonu turystycznego. Więcej informacji o bonie znaleźć można na stronie patrona honorowego kampanii Polskiej Organizacji Turystycznej Bon Turystyczny (polska.travel)

Więcej informacji na temat kampanii: #PolskieWakacje. ZWRP zachęca do wypoczynku w Polsce | Polskie Regiony

Wieża widokowa w Białowieży

Szlak Dębów Królewskich

Rezerwat Pokazowy Żubrów

Rezerwat Pokazowy Żubrów

Kraina Otwartych Okiennic

Meczet w Kruszynianach

Europejska Wieś Bociana

Zamek w Tykocinie

Białystok, Pałac Branickich

Góra Grabarka