fbpx
Startują prace związane z rozbudową Centrum Zdrowia Psychicznego w Słupsku
24 września 2023
Święto pomorskiej branży turystycznej
8 października 2023
Pokaż wszystkie

Pomorska konferencja Kobiety To Siła

Pomorska konferenecja Kobiety To Siła

W dniu 22 września w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego odbyła się konferencja „Kobiety to siła”, której celem było aktywizacja kobiet i zachęcenie do udziału w wyborach.

Pomorski Samorząd zorganizował wyjątkowe wydarzenie, którego motywem przewodnim było zachęcenie kobiet do aktywnego udziału w wyborach. Jak wynika z badań sondażowych, pomimo znacznego wzrostu świadomości oraz determinacji w walce o swoje prawa, nadal wiele kobiet na wybory się nie wybiera.

Kobiety znacznie częściej (26%) niż mężczyźni (18%) deklarują, że nie wzięłyby udziału w wyborach. To, że co czwarta młoda kobieta wycofałaby się z udziału w wyborach, powinno skłonić do szerszej refleksji o przyczynach tego stanu rzeczy. I dlatego właśnie Samorząd Województwa Pomorskiego, Pomorski Zespół ds. Kobiet oraz Forum Integracji Samorządowej zorganizowały konferencję „Kobiety to siła”, aby wykrzesać aktywność społeczno-polityczną kobiet.

Wśród zaproszonych gości były między innymi dr Anna Materska-Sosnowska z Uniwersytetu Warszawskiego, która mówiła o roli kobiet w życiu społeczno-politycznym czy Jolanta Szydłowska, która opowiadała o polityce równościowej. Na konferencji poruszono także problem niealimentacji i dochodzenia praw w zakresie alimentów.


ZWRP włącza się kampanię profrekwencyjną i zachęca do wzięcia udziału w wyborach. Już 15 października ważny dzień dla Polaków!