fbpx

Ponad 6 mln zł unijnego wsparcia w ramach PROW dla mazowieckich gmin

Ekologiczne ogrzewanie w szkołach na Mazowszu
18 lutego 2023
Mazowsze uruchamia pomoc dla schronisk
5 marca 2023
Pokaż wszystkie

Ponad 6 mln zł unijnego wsparcia w ramach PROW dla mazowieckich gmin

Przebudowa gminnych dróg i budowa nowych ulic – na realizację tych inwestycji cztery gminy z Mazowsza pozyskały w sumie ponad 6 mln zł unijnego dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Do tej pory w ramach perspektywy finansowej na lata 2014-2020 zostały podpisane 64 umowy na ponad 111 mln zł. Umowy z beneficjentami podpisała członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

Dzisiejsze umowy opiewające na ponad 6 mln zł to jedne z ostatnich podpisywanych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Jak zauważa członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, wsparcie na budowę dróg gminnych zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem, bo wiele z nich wciąż wymaga remontu. – Oczywiście sytuacja z roku na rok się poprawia, przybywa nowych lub zmodernizowanych odcinków. Jednak potrzeby wciąż są duże. Staramy się reagować i pomagać. Jednym ze źródeł wsparcia są właśnie środki unijne.

W ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 cztery gminy z terenu województwa mazowieckiego otrzymają dofinansowanie unijne na budowę i rozbudowę kolejnych dróg gminnych. Wsparcie trafi do:

  • miasta i gminy Czerwińsk nad Wisłą – w miejscowości Radzikowo Scalone zostanie zbudowana droga gminna o długości ponad 1,5 km. Dofinansowanie z UE to prawie 1,5 mln zł. Dzięki inwestycji skróci się czas dojazdu do obiektów użyteczności publicznej;
  • gminy Halinów – w miejscowości Cisie zostanie przebudowany prawie 1,5-kilometrowy odcinek ul. Kolejowej. Kwota dofinansowania to ponad 3,8 mln zł. Inwestycja ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i pieszym;
  • gminy Lipowiec Kościelny – we wsi Lipowiec Kościelny zostanie przebudowany 800-metrowy odcinek drogi gminnej nr 61 i 62. Gmina pozyskała na to zadanie dofinansowanie w wysokości ponad 400 tys. zł;
  • gminy Wieliszew – w Łajskach w ramach dofinansowania z PROW 2014-2020 zostanie wybudowany prawie 140-metrowy odcinek ul. Szkolnej. Kwota pozyskanego wsparcia to ponad 340 tys. zł. Celem inwestycji jest ułatwienie dostępu do infrastruktury szkolnej.

źródło: mazovia.pl