fbpx
Mazowsze pomoże w wymianie źródeł ciepła. Gminy mogą otrzymać nawet 300 tys. zł
9 lutego 2023
Ponad 6 mln zł unijnego wsparcia w ramach PROW dla mazowieckich gmin
25 lutego 2023
Pokaż wszystkie

Ekologiczne ogrzewanie w szkołach na Mazowszu

Podpisanie umów na nowe urządzenia grzewcze i energotwórcze

Dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego podstawówki w Kamienicy, Kroczewie i Stróżewie z gminy Załuski zyskają nowe urządzenia grzewcze i energotwórcze.

W ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju” z budżetu województwa na realizację inwestycji, które mają służyć ograniczeniu emisji spalin oraz obniżeniu kosztów za energię przeznaczono 600 tys. zł.

Umowy, których wartość przekracza 1 mln zł podpisali marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Wiesław Raboszuk, radny województwa Konrad Wojnarowski oraz beneficjenci.

– Tym razem wsparcie z budżetu województwa mazowieckiego trafia do gminy Załuski. Pozwoli obniżyć koszty, jakie generuje utrzymanie placówek oświatowych. Co istotne, pieniądze będą miały także pozytywny wpływ na jakość powietrza, bowiem zostaną przeznaczone na ekologiczne źródła ciepła i energii – mówi marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Zakres prac

W ramach inwestycji w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Kamienicy stary kocioł węglowy zostanie wymieniony na piec gazowy. Szkoła zakupi również pompę ciepła i zamontuje instalację fotowoltaiczną.

Montaż fotowoltaiki będzie wykonany także na budynkach Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kroczewie i Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Stróżewie. Realizacja inwestycji pozwoli ograniczyć koszty związane z rosnącymi cenami energii elektrycznej i cieplnej.

źródło: mazovia.pl