fbpx

Prezentacja laureatów programu konkursowego „LUBELSKIE TEAM SPORT”

Uroczystość wręczenia Studenckich Stypendiów Marszałka Województwa Lubelskiego
Uroczystość wręczenia Studenckich Stypendiów Marszałka Województwa Lubelskiego
26 maja 2024
amorządowy Kongres Trójmorza i Forum Gospodarcze 2024
Samorządowy Kongres Trójmorza i Forum Gospodarcze 2024 w Lublinie już za kilka dni
10 czerwca 2024
Pokaż wszystkie

Prezentacja laureatów programu konkursowego „LUBELSKIE TEAM SPORT”

W Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie odbyła się prezentacja laureatów programu konkursowego „LUBELSKIE TEAM SPORT”. Nagrody trzydziestu trzem młodym sportowcom z województwa lubelskiego wręczał Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Marcin Szewczak. Program jest kontynuacją pilotażowej edycji z 2023 roku. Województwo Lubelskie wyasygnowało na ten cel 165 tys. zł.

Celem programu jest wsparcie perspektywicznych sportowców z województwa lubelskiego, uprawiających dyscypliny sportowe objęte programem Igrzysk Olimpijskich w obszarze procesu szkolenia sportowego oraz współzawodnictwa, w kategorii młodzik, którzy zdobyli w sezonie 2022/2023 medal (złoty/srebrny/brązowy) w Mistrzostwach Polski lub zajęli pierwsze, drugie lub trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej ogólnopolskiego rankingu w sezonie 2022/2023.

– Dzisiaj, kiedy sport rywalizuje z grami komputerowymi, tabletem czy komórką, tym bardziej doceniam waszą pasję i cel, do którego dążycie. Zarząd Województwa Lubelskiego chce was w tym celu wspomagać, stąd ten program, który wpływa też na rozwój naszego województwa. Wy już teraz jesteście ambasadorami Lubelskiego i z radością patrzymy, jak wasze wysiłki przeradzają się w sukces. Jesteśmy z Was dumni – podkreślał Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Marcin Szewczak.

Laureaci reprezentują następujące dyscypliny sportowe:

  • boks,
  • kolarstwo górskie,
  • podnoszenie ciężarów,
  • zapasy,
  • lekkoatletykę,
  • pływanie,
  • szermierkę,
  • strzelectwo sportowe,
  • taekwondo olimpijskie.

W ubiegłym roku Województwo Lubelskie przeznaczyło na nagrody 63 tys. zł, a wszyscy nagrodzeni zawodnicy otrzymali po 3 tys. zł brutto.

II edycja trwa od kwietnia do grudnia. Laureatom „Lubelskie Team Sport” została przyznana nagroda w wysokości 5 tys. zł brutto/osobę. Środki te zawodniczki i zawodnicy mogą przeznaczyć na wzmocnienie procesu szkolenia sportowego i/lub zakup niezbędnego sprzętu sportowego.

Kandydaci ubiegający się o nagrodę musieli spełnić wymogi formalne i merytoryczne, takie jak: zdobycie medalu w oficjalnych Mistrzostwach Polski lub zajęcie pierwszego/drugiego/trzeciego miejsca w klasyfikacji końcowej ogólnopolskiego rankingu, przedłożenie proponowanego planu budowy pozytywnego wizerunku województwa lubelskiego i sposób realizacji działań promocyjnych na rzecz województwa lubelskiego, posiadanie aktualnej licencji sportowej i uczestniczenie w procesie szkolenia sportowego, bycie członkiem kadry województwa lubelskiego w sporcie, którego wniosek dotyczył, a także zamieszkiwać na terenie województwa lubelskiego oraz reprezentować klub z terenu województwa lubelskiego.

lubelskie.pl