fbpx
telefon
Jak dobrze promować region. Mobilny przewodnik po Szlaku Zamków Gotyckich
14 stycznia 2021
flaga unii
Fundusze europejskie na Warmii i Mazurach
9 lutego 2021

Park Naukowo-Technologiczny w Ełku został partnerem wspierającym międzynarodowy projekt „Biznes może być prosty” realizowany przez stowarzyszenie „Euroregion Niemen”, instytucję publiczną PVC (Litwa) oraz Kowieński Uniwersytet Technologiczny.

Celem projektu jest pobudzenie innowacyjnej przedsiębiorczości wśród młodzieży z rejonów pogranicza Litwy i Polski. Projekt jest oparty na dwóch ideologiach: „Biznes może być prosty” i „Zero odpadów produkcyjnych – nowe możliwości dla małych przedsiębiorstw”.

Projekt zakłada współpracę młodzieży, która w najbliższym czasie będzie wchodzić na rynek pracy (grupy 3-4 osobowe), z lokalnymi przedsiębiorstwami. Jej celem będzie stworzenie realnych propozycji innowacyjnych prototypów z produktów wtórnych.

Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 337 065,83 EUR.

Do uczestnictwa w projekcie zaproszone zostały m.in. 4 ełckie szkoły średnie (ILO, ZS2, ZS5, ZS6). W ramach inicjatywy przewidziano transgraniczne działania takie jak: szkolenia, warsztaty praktyczne, stymulacje biznesowe, mentoring, obozy technologiczne, imprezy typu pitching, wystawy, młodzież będzie prowadzona przez mentorów przez wszystkie etapy tworzenia biznesu i produktów, aż do prezentacji produktów dla klientów. Uczniowie zdobędą ponadto umiejętności pracy z różnymi źródłami informacji tj. tworzenia prezentacji multimedialnych, korzystania z programów komputerowych oraz aplikacji mobilnych.

Wszystkie ćwiczenia będą przeprowadzone w grupach z określonym zadaniem do wykonania, co ma na celu rozwijanie umiejętności współpracy w grupie pod presją czasu i wyniku.

Pozostałe chętne szkoły z subregionu ełckiego mogą rejestrować zespoły: https://forms.gle/2LXMg5jow4nzQa6c7 lub kontaktować się z Biurem Projektu – p. Julią Kościuch. Kontakt: julia.kosciuch@niemen.org.pl lub tel. 503 065 245.

Źródło: warmia.mazury.pl