fbpx

Jak dobrze promować region. Mobilny przewodnik po Szlaku Zamków Gotyckich

pierwsza pomoc
Na Warmii i Mazurach zdrowie jest priorytetem
31 grudnia 2020
nauka
Prosty biznes na Warmii i Mazurach
27 stycznia 2021
Pokaż wszystkie

Jak dobrze promować region. Mobilny przewodnik po Szlaku Zamków Gotyckich

telefon

Mobilny przewodnik po Szlaku Zamków Gotyckich to jedna z szybciej rozwijających się aplikacji turystycznych w Polsce. To także idealna propozycja dla osób zainteresowanych historią, poznawaniem i odkrywaniem nieznanych faktów oraz ciekawostek związanych z ważnymi ośrodkami średniowiecznej Europy.

Głównym zadaniem przewodnika „Szlaki Zamków Gotyckich” jest promocja dziedzictwa kulturowego obszaru regionu Morza Bałtyckiego (płn. Polska, rosyjski obwód kaliningradzki) jako atrakcyjnego ze względu na posiadane uniwersalne wartości historyczne i kulturowe.

Poprzednia wersja aplikacji przyniosła m.in. dwie nowe wersje językowe: angielską i niemiecką; dostosowanie do systemu iOS i możliwość odsłuchiwania treści opisów. Pojawiły się również nowe obiekty i szlaki przebiegające przez obszar województwa pomorskiego związane tematycznie z zabytkami hydrotechniki i latarni morskich.

Najnowsza wersja przewodnika to kolejne, wyjątkowe szlaki i questy po obwodzie kaliningradzkim, m.in: Śladami Immanuela Kanta, Bursztynowy, Fortyfikacji i Pierwszej Wojny Światowej. Szlak Bursztynowy przebiegający na terytorium Rosji został połączony ze swoim imiennikiem po stronie polskiej, funkcjonującym już w poprzedniej wersji aplikacji. Dodatkowym elementem w przewodniku jest wycieczka po najciekawszych miejscach Kaliningradu – jednego z najbardziej tajemniczych i niezwykłych miast Europy Wschodniej.

Obecna wersja aplikacji umożliwia także korzystanie ze swoich zasobów osobom niedowidzącym. Dzięki pomocy asystenta, osoba niedowidząca może nawigować za pośrednictwem swojego głosu – mówiąc po prostu do aplikacji, z której jej części chce w tym momencie skorzystać i np. o jakim zamku czy szlaku turystycznym usłyszeć. W wersji tej dodano również opcję audiodeskrypcji zdjęć dołączanych do obiektów, rozszerzając tym samym funkcjonalność odczytywania opisów.

Nowa wersja aplikacji powstała w ramach projektu „Turystyka bez granic – szlakami turystycznymi na obszarach transgranicznych Rosji i północno-wschodniej Polski” – jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020.

Współfinansowana jest także ze środków Ministerstwa Rozwoju w ramach projektu pn. „Rozwój marki turystycznej Szlaku zamków gotyckich”.

Aplikację można pobrać korzystając z zamieszczonego kodu QR, korzystając z linku Szlaki Zamków Gotyckich – Aplikacja na systemy iOS oraz Android (wm.pl) lub wpisując w wyszukiwarce marketu mobilnego Play lub AppStore „Szlaki zamków gotyckich”.

Źródło: warmia.mazury.pl