fbpx
Rozmowy o promocji gospodarczej Warmiii i Mazur
Rozmowy o promocji gospodarczej Warmiii i Mazur
30 października 2023
wyróżnienie dla wicemarszałka woj. warmińsko-mazurskiego
Prestiżowe wyróżnienie dla wicemarszałka woj. warmińsko-mazurskiego
13 listopada 2023
Pokaż wszystkie

Róża Regionów zakwitła na Warmii i Mazurach

Projekty i działania prowadzone przez Samorząd Województwa i inne podmioty z Warmii I Mazur zostały docenione w tegorocznej edycji Konkursu „Róża Regionów”.

Konkurs ma na celu wskazywanie i wyróżnianie najlepszych projektów promujących polskie produkty turystyczne. W ten sposób konkurs ma wspierać rozwój wysokich standardów prezentowania walorów turystycznych naszego kraju.

Organizatorem „Róży Regionów” jest wydawca branżowego periodyku „Wiadomości Turystyczne”, a jego kapituła ocenia innowacyjność zgłoszonych rozwiązań, jakość ich wykonania oraz przydatność dla turystów.

Zgłoszone propozycje zostały podzielone na cztery kategorie: folder, seria wydawnicza, projekt specjalny i aplikacja mobilna. Wyniki tegorocznej, dwunastej, edycji konkursu ogłoszono podczas uroczystej gali odbywającej się w ramach Międzynarodowych Targów Turystycznych Tour Salon w Poznaniu 27 października 2023 roku.

W kategorii projekt specjalny, do której zgłoszono aż 17 propozycji, I miejsce zdobył Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego za kampanię promocyjną „Szlak Kopernikowski – Gwiazdozbiór Miejsc”. Kampania w oryginalny i nieszablonowy sposób promowała szlak turystyczny upamiętniający postać wielkiego astronoma, który większość swojego życia spędził na Warmii, a także przybliżała jego życie i dokonania w różnych dziedzinach.

Z kolei w kategorii „Aplikacja” I miejsce zdobył Mazurski Park Krajobrazowy za aplikację mobilną „Mazurski Park Krajobrazowy”. Turyści znajdą w niej m.in.: propozycje tras pieszych, rowerowych oraz spływu kajakowego, informacje o obiektach i ciekawych miejscach na tych trasach, poradnik turysty, kalendarz imprez odbywających się na terenie i w pobliżu MPK, grę terenową, audioprzewodniki, panoramy 360 stopni wybranych miejsc.

W kategorii seria wydawnicza wyróżnienie specjalne w konkursie otrzymała Warmińsko-Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna wraz ze Śląską Organizacją Turystyczną za wydawnictwo cykliczne „LOVE WM_LOVE ŚLĄSKIE”, natomiast wyróżnienie – Starostwo Powiatowe w Olsztynie za serię „podpowiedników” turystycznych „Biblioteczka Świętej Warmii”.

źródło: warmia.mazury.pl