fbpx
Komisja Odznaki Honorowej Województwa Świętokrzyskiego dokonała wyboru kandydatów1
Komisja Odznaki Honorowej Województwa Świętokrzyskiego dokonała wyboru kandydatów
11 grudnia 2023
Podsumowanie ruchu rowerowego w 2023 r. w Świętokrzyskiem
1 stycznia 2024
Pokaż wszystkie

Rozbudowa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach

Rozbudowa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach

W ramach realizacji inwestycji zostanie wybudowany i wyposażony obiekt o powierzchni nie mniejszej niż 573 m2. Znajdować się w nim będą między innymi: sala przedporodowa, sale porodów rodzinnych 1-stanowiskowe, sala porodów rodzinnych 2-stanowiskowa, sala porodów rodzinnych wyposażona w wannę do porodów, sala do cięć cesarskich oraz zaplecze socjalno-biurowe, gabinety lekarskie, pomieszczenia magazynowe, sanitariaty, pokoje pielęgniarek i inne. Realizacja inwestycji przyczyni się do podniesienia standardu opieki okołoporodowej oraz poprawy komfortu podczas porodu dla przyszłych rodziców a przede wszystkim matki i dziecka.

Inwestycja pod nazwą “Rozbudowa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach o sale porodowe z salą do cięć cesarskich wraz z niezbędną infrastrukturą” ma kosztować blisko 18 mln zł. Wartość dotacji z budżetu województwa świętokrzyskiego to około 10 mln zł.

Zaplanowane jest opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlano-instalacyjnych, w tym: prace geodezyjne, roboty ziemne, roboty fundamentowe, roboty ogólnobudowlane, roboty wykończeniowe wewnętrzne zgodnie z dokumentacją projektową, prace instalacyjne dotyczące instalacji sanitarnych, wentylacji i klimatyzacji, elektrycznych i teletechnicznych, zagospodarowanie terenu, mała architektura, infrastruktura zewnętrzna zgodnie z projektem. Przewidziany jest także zakup wyposażenia medycznego i meblowego, w tym m.in. aparat USG, inkubatory, lampy zabiegowe, aparatura KTG, kardiomonitory, stół operacyjny, meble, narzędzia operacyjne.

źródło: swietokrzyskie.pro