fbpx

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego szuka pamiątki regionu roku 2021

szlak turystyczny
Wsparcie dla turystyki z Polski wschodniej
4 marca 2021
bociany
Poznaj wiosenne ptaki Warmii i Mazur
19 marca 2021
Pokaż wszystkie

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego szuka pamiątki regionu roku 2021

jezioro

Ideą konkursu „Pamiątka regionu Warmii i Mazur” jest wyróżnienie oryginalnych przedmiotów, które jednoznacznie kojarzą się z Warmią i Mazurami, a także są atrakcyjną pamiątką z wizyty w regionie.

Pamiątki są ważnym elementem promocji województwa, kreują jego pozytywny wizerunek. Muszą nawiązywać do atrakcji i tradycji Warmii i Mazur oraz czerpać inspiracje z ich kultury ludowej, historii i przyrody.

Technika wykonania prac jest dowolna, może to być m.in. rzeźba, płaskorzeźba, grafika, wyrób plecionkarski, kowalski czy innej dziedziny rękodzieła artystycznego. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie trzy prace.

Konkurs składa się z dwóch etapów – oceny przez komisję konkursową (do 15 lipca), a następnie oceny przez internautów (od 16 do 31 sierpnia).

– Ta inicjatywa organizowana jest przez nasz samorząd od 2007 roku – tłumaczy Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa. – Do tej pory wpłynęło łącznie blisko 600 prac. Cieszymy się, że możemy współpracować z artystami nie tylko z naszego regionu, ale również z całej Polski. I każde dzieło jest ściśle związane z każdym zakątkiem Warmii, Mazur i Powiśla, które są przecież bardzo zróżnicowane pod wieloma względami.

Laureaci otrzymają nagrody pieniężne w łącznej kwocie 10 tys. zł. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 czerwca 2021 roku.

W ubiegłym roku na konkurs wpłynęło blisko ponad 40 prac z całej Polski. Pierwsze miejsce zajęła Natalia Łuczyńska za pracę „Kubki żeglarskie Warmii i Mazur w kuferku”.

Regulamin konkursu i karta zgłoszenia są dostępne tutaj: Wrota Warmii i Mazur – Regionalny portal informacyjny – Samorząd województwa szuka pamiątki regionu roku 2021 (warmia.mazury.pl)