fbpx

Sejmik Województwa Mazowieckiego wspiera policję

Tegoroczne Lekcje o Mazowszu o kobietach
Tegoroczne „Lekcje o Mazowszu” o kobietach
14 stycznia 2024
Ambasador Indii spotkał się z marszałkiem województwa mazowieckiego
Ambasador Indii spotkał się z marszałkiem województwa mazowieckiego
28 stycznia 2024
Pokaż wszystkie

Sejmik Województwa Mazowieckiego wspiera policję

Sejmik Województwa Mazowieckiego wspiera policję

Mikroskopy, przenośny analizator rentgenowski czy hybrydowy łapacz pocisków – to tylko część sprzętu, który został przekazany Komendzie Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu. Samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył na ten cel blisko milion złotych. W wydarzeniu wzięli udział marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Rafał Rajkowski oraz Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu – nadinsp. Waldemar Wołowiec.

Samorząd województwa mazowieckiego wie, jak ważna jest codzienna praca policjantów. O konieczności zapewnienia im odpowiedniego sprzętu mówi marszałek Adam Struzik.

– To oni dbają o nasze bezpieczeństwo, więc powinni mieć dostęp do najlepszych urządzeń. Jako samorząd województwa jesteśmy w tym zgodni. Zdecydowaliśmy o przekazaniu blisko miliona złotych na zakup sprzętu dla komendy wojewódzkiej.

Wicemarszałek Rafał Rajkowski podkreśla, że samorząd województwa mazowieckiego wspiera mazowieckie służby mundurowe, w tym policję.

– Pomagamy wszystkim służbom, które codziennie troszczą się o to, żebyśmy byli bezpieczni. Na naszą pomoc mogą liczyć nie tylko strażacy czy druhowie z mazowieckich jednostek OSP, lecz także funkcjonariusze z mazowieckich komend policji.

Prawie 980 tys. zł na laboratorium kryminalistyczne

Radni województwa mazowieckiego zdecydowali o przekazaniu blisko 980 tys. zł na zakup sprzętu do laboratorium kryminalistycznego w Komendzie Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu. Dzięki dofinansowaniu zakupiono przenośny analizator rentgenowski wraz z modułem wstępnej identyfikacji nieznanych substancji, stół do fotografowania z wyposażeniem i akcesoriami, mikroskopy, stół do badań elektroniki czy komorę cyjanoakrylową. Policjanci będą korzystać również z hybrydowego łapacza pocisków, nowego aparatu z dwoma obiektywami oraz tabletu umożliwiającego zdalne sterowanie skanerem 3D ZF. Zakupiono również zestaw wag analitycznych do precyzyjnego określania masy substancji czy programator z optycznym czytnikiem profili kluczy.

Komendant Wojewódzki Policji z siedzibą w Radomiu nadinsp. Waldemar Wołowiec zwraca uwagę na to, że sprzęt znacznie usprawni działania funkcjonariuszy.

– Nowoczesne urządzenia, które kupiliśmy dla naszego laboratorium dzięki dofinansowaniu z budżetu województwa mazowieckiego, znacznie ułatwią nam codzienną pracę. Korzystanie z najnowszego sprzętu przyspieszy identyfikację, a tym samym ujęcie sprawców i przedstawienie im zarzutów.

źródło: mazovia.pl