fbpx

Spotkanie Koordynatorów ds. ZWRP we Wrocławiu

Po posiedzeniu Komisji Rewizyjnej Związku Województw RP
19 grudnia 2023
Wesołych Świąt od Zarządu i zespołu ZWRP
23 grudnia 2023
Pokaż wszystkie

Spotkanie Koordynatorów ds. ZWRP we Wrocławiu

Okazja do spotkania, integracji, a także szansa na podniesienie efektywności pracy – tak w skrócie można opisać spotkanie koordynatorów ds. ZWRP, którzy zjechali do Wrocławia ze wszystkich polskich województw. Dwudniowy zjazd odbył się w dniach 7-8 grudnia 2023 r.

Spotkanie Koordynatorów we Wrocławiu to drugi tego typu zjazd organizowany przez Biuro ZWRP. Pierwsze odbyło się niemal równo rok temu.

– Koordynatorzy to nasi najważniejsi partnerzy w codziennym funkcjonowaniu. Wszyscy jesteśmy pochłonięci pracą i obowiązkami, ale chociaż ten raz w roku chcemy się spotkać na żywo, porozmawiać i zintegrować się, a przy okazji stworzyć możliwości rozwoju mówi Jakub Mielczarek, dyrektor Biura ZWRP.

Tą możliwością rozwoju było szkolenie organizowane pierwszego dnia zjazdu zatytułowane „Wsparcie działań dla zarządu w organizacji„. Przeprowadziła je pani Joanna Motylska-Komsta: socjolog i trener realizujący szereg szkoleń dla jednostek samorządowych z zakresu m.in. zarządzania zasobami ludzkimi, opisywania i wartościowania stanowisk pracy.

Szkolenie koncentrowało się na zarządzaniu wizerunkiem biura zarządu czy sekretariatu, na kreowaniu wizerunku firmy. W drugiej części sporo czasu poświęcono na zarządzanie czasem i zadaniami, na efektywne planowanie i organizację pracy. Uczestnicy szkolenia nauczyli się m.in. identyfikować i eliminować „pożeracze” czasu czy pracować na matrycy Eisenhovera.

Zwieńczeniem pierwszego dnia zjazdu była wspólna integracyjna kolacja.

Drugiego dnia natomiast Magdalena Golan z biura ZWRP moderowała wewnętrzny warsztat diagnostyczny badający potrzeby dotyczące pracy w urzędzie marszałkowskim i oczekiwań w związku z działalnością ZWRP. Ta część była naturalną kontynuacją rozmów i wniosków po pierwszym, zeszłorocznym zjeździe.

– Jako biuro ZWRP zdajemy sobie sprawę, że działania na rzecz Polskich Regionów to dla naszych koordynatorów dodatkowe zobowiązanie w ich – i tak już napiętym – harmonogramie. Jednocześnie jakość funkcjonowania ZWRP w znacznej mierze uzależniona jest właśnie od dobrej i płynnej współpracy czy komunikacji właśnie z regionalnymi koordynatorami. Jesteśmy im bardzo wdzięczni – mówi Jakub Mielczarek, dyrektor biura ZWRP.