fbpx
Małopolska Tarcza Antykryzysowa. Transformacja cyfrowa w edukacji
23 września 2021
Pulsoksymetry trafią do świętokrzyskich strażaków
29 września 2021
Pokaż wszystkie

Świadomi w pandemii. Interaktywny poradnik

paragrafy

Nie sposób przewidzieć, jak długo w naszym kraju obowiązywać będzie stan epidemii. Do dyskursu społecznego już na długo weszły terminy używane dotychczas jedynie w języku fachowym.

W przestrzeni publicznej pojawiło się mnóstwo nowych informacji oraz teorii. W takiej sytuacji ważnym jest, by poznać kluczowe pojęcia i regulacje. Dzięki temu, spośród tysięcy “newsów”, porad, rekomendacji i “jedynie słusznych treści”, będziemy mogli samodzielnie i świadomie wybierać informacje rzetelne i sprawdzone, co pozwoli nam podejmować decyzje w sposób racjonalny, bazujący na solidnych podstawach.

Temu służy interaktywny, zwięzły poradnik wraz ze słowniczkiem podstawowych terminów, dostosowany do szerokiego kręgu odbiorców: zarówno pracowników jednostek ochrony zdrowia, jak i potencjalnych pacjentów.

Każde, podświetlone w tekście słowo lub fraza prowadzą do odpowiedniego hasła w słowniczku lub miejsca, w którym opisano prawa oraz obowiązki zarówno dotyczące obywateli, jak i instytucji państwowych, władz czy służby zdrowia.

Świadomi_w_pandemii