fbpx
Małopolska otwiera sezon turystyczny
4 czerwca 2021
Marszałek Witold Kozłowski
Małopolska i Turyngia przygotowują się do obchodów 25-lecia partnerstwa w 2022 r.
18 czerwca 2021

10 czerwca to wyjątkowy dzień dla  Małopolan. Tego dnia przypada bowiem Święto Małopolski, które stanowi szczególną okazję do wspólnego świętowania oraz wzmacniania więzi mieszkańców regionu.

12 lat temu Sejmik Województwa Małopolskiego wybrał tę datę na celebrowanie Święta Małopolski dla upamiętnienia trzech ważnych rocznic: 30-lecia mszy papieskiej na krakowskich Błoniach, 20-lecia wolnej Polski i 10-lecia Samorządu Regionalnego.

Miniony rok zapamiętamy jako trudny okres walki z pandemią i chociaż nie możemy jeszcze całkowicie zapomnieć o pandemii, to w czerwcu w całym regionie małopolskie instytucje wspólnie z Województwem Małopolskim przygotowały dla mieszkańców regionu szereg atrakcji. Z okazji Święta Małopolski przez cały miesiąc można zdobywać darmowe zaproszenia na ciekawe koncerty i spektakle organizowane przez Filharmonię Krakowską i Operę Krakowską. Wystarczy wziąć udział w konkursach organizowanych na FB Małopolski (www.facebook.com/lubiemalopolske/) i prawidłowo odpowiedzieć na pytania o regionie.