fbpx
podpisywanie umowy
Zgłoś swój pomysł do małopolskiego Banku Projektów Turystycznych
21 maja 2021
święto małopolski
Święto Małopolski
10 czerwca 2021

Jak co roku, Województwo Małopolskie wraz z Małopolską Organizacją Turystyczną zapraszają na Inaugurację Letniego Sezonu Turystycznego w Małopolsce. Tym razem odbędzie się to 6 czerwca w Bieczu.

To wspaniała wiadomość dla wszystkich stęsknionych podróży turystów, pasjonatów dziedzictwa kulturowego, gór, magicznej przyrody oraz miłośników kultury na najwyższym poziomie! Już w najbliższą niedzielę 6 czerwca w Bieczu, urokliwej miejscowości położonej w powiecie gorlickim, odbędzie się inauguracja Letniego Sezonu Turystycznego w Małopolsce.

 

– Tym razem letni sezon turystyczny rozpoczniemy w Bieczu – mieście, które ze względu na unikatowe walory architektury jest perełką wśród miast Polski południowej. Serdecznie zapraszam wszystkich miłośników małych i dużych podróży do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca na mapie Małopolski. W bogatym programie tegorocznej inauguracji z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie – zachęca wicemarszałek województwa małopolskiego Tomasz Urynowicz.

 

W Bieczu od samego rana na gości będą czekały liczne atrakcje m.in. spacery z przewodnikami, zwiedzanie bieckich zabytków, warsztaty łucznicze, Waga Czarownic/Szkoła Katów – pokaz sztuki katowskiej, zabawy i konkursy muzealne dla dzieci oraz prezentacja produktów kulinarnych regionu. Na Placu Kromera przybyłym umilą czas także występy muzyczne.

 

W tym roku otwarcie sezonu letniego jest również połączone z inauguracją Festiwalu „Muzyka Zaklęta w Drewnie”. Z tej okazji w kościele pw. św. Michała w Binarowej, który od 2003 roku znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, odbędzie się koncert zespołu Wernyhora.

 

Plan imprezy znajduje się tutaj:

Otwórzmy wspólnie letni sezon turystyczny w Małopolsce! » Małopolska (www.malopolska.pl)

Źródło i foto: małopolska.pl