fbpx
maseczki
Zagraniczne wsparcie dla mazowieckich szpitali
26 stycznia 2021
covid
Koronawirus. Najnowsze zmiany w obostrzeniach
28 stycznia 2021
Pokaż wszystkie

Świętokrzyskie pomaga dzieciom zrozumieć koronawirusa

dzieci

Sfinansowane z unijnego projektu „Stop wirusowi” wydawnictwo profilaktyczno-edukacyjne, które od początku roku szkolnego rozeszło się w świętokrzyskich szkołach i przedszkolach w kilkudziesięciu tysiącach egzemplarzy można teraz pobrać w wersji cyfrowej ze strony Urzędu Marszałkowskiego.

Jak podkreśla Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, przewodnik dla najmłodszych „Co to jest koronawirus?” służy rozpropagowaniu postaw prozdrowotnych wśród najmłodszych. To potrzebne działania, zwłaszcza teraz, gdy do nauki stacjonarnej w szkołach powrócili uczniowie klas I-III.

Po wybuchu pandemii koronawirusa najmłodsi mieszkańcy regionu, na równi z dorosłymi, postawieni zostali wobec wyzwań, z którymi nie zawsze potrafią sobie poradzić. Te problemy nasiliły się po ponownym otwarciu szkół. W tych trudnych czasach warto częściej niż zwykle uczyć się i bawić w kręgu rodziny. Temu między innymi ma służyć wydany przez Urząd Marszałkowski przewodnik dla naszych najmłodszych mieszkańców regionu. O tym, jak potrzebne było to działanie, świadczy skala rozwoju epidemii po rozpoczęciu roku szkolnego.

Przewodnik wydano dzięki środkom Unii Europejskiej w ramach projektu „Stop Wirusowi! Zapobieganie rozprzestrzenianiu się COVID-19 w województwie świętokrzyskim”, realizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Do tej pory ten bezpłatny przewodnik w wersji drukowanej trafił między innymi do świętokrzyskich samorządów, przedszkoli i szkół podstawowych. Teraz wersję cyfrową wydawnictwa w popularnym formacie pdf można pobrać ze strony internetowej Urzędu Marszałkowskiego.

Przewodnik dla dzieci Co to jest Koronawirus (swietokrzyskie.pro)