fbpx
Nieodłączną już częścią Forum Ekonomicznego w Karpaczu jest konferencja Europa Karpat.
Nie ma Forum Ekonomicznego bez Europy Karpat
11 września 2023
Pierwsze obrady Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podkarpackiego
Pierwsze obrady Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podkarpackiego
24 września 2023
Pokaż wszystkie

Szansa na nową inwestycję na Podkarpaciu

Szansa na nową inwestycję na Podkarpaciu

Podkarpacie jest regionem innowacji, a ta planowana inwestycja świetnie wpisuje się w potrzeby naszego regionu – tak marszałek Władysław Ortyl ocenił przyszłą inwestycję, jaką na Podkarpaciu planuje zrealizować Poczta Polska S.A. – Takie inwestycje nobilitują Podkarpacie – podkreślał przewodniczący sejmiku województwa Jerzy Bocz, który tym razem wystąpił w roli dyrektora Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Rzeszowie.

W siedzibie urzędu marszałkowskiego w Rzeszowie podpisano właśnie umowę pomiędzy Pocztą Polską S.A. a Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele zarządu Poczty Polskiej – wiceprezesi: Andrzej Bodziony oraz Wojciech Krysztofik, przewodniczący sejmiku i dyrektor Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Rzeszowie Jerzy Borcz, marszałek Władysław Ortyl, poseł na sejm Andrzej Szlachta, radny województwa a jednocześnie dyrektor Regionu Sieci Poczty Polskiej w Rzeszowie Mieczysław Tołpa, a także inni przedstawiciele instytucji zawierających porozumienie oraz regionalne media.

Poczta Polska i Krajowy Ośrodek Wparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Rzeszowie podpisując porozumienie podjęły działania zmierzające do zamiany nieruchomości, by wspierać rozwój nowych inwestycji na Podkarpaciu.

Poczta Polska planuje budowę nowego węzła ekspedycyjno-rozdzielczego, obejmującego swym zasiągiem obszar Podkarpacia. Do realizacji inwestycji potrzebne są grunty o odpowiednim areale, stąd potrzeba zamiany działek.

Mogę wyrazić radość i oklaski dla tej inwestycji na Podkarpaciu. Jako region, który stawia na innowacje chcemy je widzieć w każdej dziedzinie życia społecznego i gospodarki. Takie nowoczesne centrum świetnie pasuje do naszego regionu, zwłaszcza w kontekście bliskości Ukrainy i usług pocztowych czy kurierskich do kraju naszych sąsiadów. Chcemy być w regionie liderami zmian – mówił w czasie uroczystego podpisania dokumentu marszałek Władysław Ortyl.

Podpisane porozumienie ma na celu przygotowanie do zamiany nieruchomości w Trzebownisku należącej do Poczty Polskiej na nieruchomość w Świlczy, która należy do KOWR.

Jeśli dalsze działania dotyczące inwestycji będą tak dobrze i intensywnie prowadzone, jak do tej pory, to mamy szansę, aby inwestycja pocztowa powstała już za dwa lata. Cieszę się, że ma ona powstać w naszym regionie – podkreślał w czasie uroczystości przewodniczący sejmiku i dyrektor KOWR Jerzy Borcz.

źródło: podkarpackie.pl


ZWRP włącza się kampanię profrekwencyjną i zachęca do wzięcia udziału w wyborach. Już 15 października ważny dzień dla Polaków!