fbpx

Szczepienia dla pracowników pod opieką Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu

flaga ue
Instrument Wsparcia Technicznego pomoże krajom UE w odbudowie po pandemii
21 stycznia 2021
maseczki
Zagraniczne wsparcie dla mazowieckich szpitali
26 stycznia 2021
Pokaż wszystkie

Szczepienia dla pracowników pod opieką Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu

szczepionka

Dezynfekcja, dystans, maseczka – do tych zasad walki z koronawirusem w ostatnim czasie dołączyła szczepionka. Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski rozpoczyna koordynację szczepień przeciw Covid-19 dla pracowników, w tym emerytowanych pracowników, oraz ich rodzin. Szczepienia będą odbywać się zgodnie z kolejnością określoną w rozporządzeniu Rady Ministrów.

– Zachęcam mieszkańców regionu do szczepień. Co więcej, uważam to za obowiązek obywatelski i nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że to indywidualna sprawa. To odpowiedzialność wobec innych oraz na razie jedyna szansa, abyśmy mogli wrócić do normalnego życia. Decyzję o skorzystaniu ze szczepionki powinniśmy podjąć również w trosce o innych, a szczególnie osoby starsze, naszych rodziców, osoby z osłabioną odpornością. Zachęcam firmy i instytucje w regionie, aby takie akcje koordynacyjne podjęły również u siebie – apeluje marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

Urząd Marszałkowski będzie koordynował, według kryteriów i harmonogramu rządowego programu, szczepienia przeciw Covid-19 dla obecnych i emerytowanych pracowników oraz dorosłych członków ich rodzin. Obecnie trwa przyjmowanie zgłoszeń. Urzędnicy mogą wybrać miejsce szczepienia z trzech marszałkowskich placówek: Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera w Toruniu, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza w Bydgoszczy lub Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy we Włocławku. Dane zgłoszonych zostaną przekazane do właściwych ośrodków, które w oparciu o kolejność określoną w rozporządzeniu, poinformują o terminie szczepienia.