fbpx
Milionowe inwestycje na terenie MOF Olsztyna
Milionowe inwestycje na terenie MOF Olsztyna
17 marca 2024
Nowi członkowie Sieci „Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury”
Nowi członkowie Sieci „Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury”
1 kwietnia 2024
Pokaż wszystkie

Szpital dziecięcy w Olsztynie ma już 70 lat

Szpital dziecięcy w Olsztynie ma już 70 lat

„Nic się nie kończy, wszystko się zmienia” – to motto towarzyszące uroczystości jubileuszu 70-lecia Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie, która odbyła się w Olsztynie.

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie jest największą specjalistyczną placówką medyczną kompleksowo i interdyscyplinarnie leczącą dzieci w północno-wschodniej Polsce.

– Wspaniale być częścią tej społeczności, jestem dumny, że przez lata możemy pracować razem i wszystkim życzyłbym takich partnerów w działaniu i przede wszystkim takich specjalistów w leczeniu – mówił podczas spotkania marszałek województwa Marcin Kuchciński. – Bardzo się cieszę, że możemy się dziś spotkać i z tego miejsca pozdrawiam wszystkich tych, którzy w tym momencie nie mogą być tutaj, bo pełnią swoje dyżury i pomagają najmłodszym pacjentom na oddziałach. Myślę że należą się im wielkie brawa. Zawsze będziecie mogli Państwo liczyć na wsparcie zarządu województwa.

Rocznie hospitalizuje ponad 30 tysięcy pacjentów, a z leczenia w trybie ambulatoryjnym korzysta około ćwierć miliona pacjentów. Szpital posiada status Centrum Urazowego dla dzieci. Należy do elitarnego grona placówek skupionych w Europejskich Sieciach Referencyjnych – CRANIO (choroby twarzoczaszki) oraz ITHACA (choroby rzadkie neurozwojowe o podłożu genetycznym). Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień.

Zapewnia kompleksową i interdyscyplinarną opiekę medyczną nad dziećmi od okresu noworodkowego do 18. roku życia w zakresie diagnostyki, leczenia szpitalnego, rehabilitacji leczniczej, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej i podstawowej opieki zdrowotnej. Działalność leczniczą wspiera rozbudowane i nowoczesne zaplecze diagnostyczne, m.in. nowoczesny Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej wraz z pracowniami genetyki i biologii molekularnej, bakteriologii i wirusologii oraz immunologii czy Dział Diagnostyki Obrazowej wraz z pracowniami badań naczyniowych, MRI i TK.

W trakcie uroczystości odbyło się wręczenie zasłużonym pracownikom szpitala odznaczeń państwowych, resortowych i samorządowych. Wręczono także podziękowania pracownikom szpitala, instytucjom wspierającym oraz organizacjom pozarządowym, działającym na rzecz chorych i ich rodzin.

Zwieńczeniem spotkania był tort jubileuszowy w foyer oraz koncert w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie pod batutą Alexandra Iradyana.

warmia.mazury.pl