fbpx

Tegoroczna edycja Europejskiego Forum Gospodarczego – Łódzkie 2020 już trwa

jedzenie wigilijne
Wojewódzki Kulinarny Konkurs Bożonarodzeniowy w Łódzkiem
27 listopada 2020
podpisanie umowy
Umowy na przewozy kolejowe w Łódzkiem
10 grudnia 2020
Pokaż wszystkie

Tegoroczna edycja Europejskiego Forum Gospodarczego – Łódzkie 2020 już trwa

marszałek G. Schreiber

Rozpoczęło się XIII Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2020 organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. W tym roku wyjątkowo w formule online. Forum stanowi platformę wymiany doświadczeń między przedsiębiorcami szczególnie małych i średnich firm oraz miejsce otwartej i inspirującej dyskusji.

W sesji inauguracyjnej „Polska i świat w czasie pandemii” wziął udział Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego, który oficjalnie otworzył wydarzenie. Marszałek wskazał, że Forum jest miejscem, które określa kierunek działania biznesu.

W sesji inauguracyjnej wzięli także udział m.in.: wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński, marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, przewodniczący Rady Regionu Wenecja Euganejska Roberto Ciambetti, przewodniczący Regionu Bratysława Juraj Droba oraz burmistrz Ciampino Daniela Ballico.

Europejskie Forum Gospodarcze Łódzkie 2020 potrwa do piątku 4 grudnia. Tegoroczne wydarzenie obejmuje różnorodne tematy gospodarcze, ale wiodącym jest sytuacja przedsiębiorców i pracowników w związku z pandemią.

Eksperci i zaproszeni goście będą zastanawiać nad sytuacją rynku pracy po pandemii, zwiększeniem inwestycji w infrastrukturę i logistykę dla poprawy sytuacji gospodarczej oraz większym wykorzystaniem Internetu i możliwości, jakie daje dla utrzymania kondycji firm. Wezmą udział w debacie nad ekonomią społeczną i ekspansją firm na rynki zagraniczne. Dużo uwagi poświęcone jest nowym technologiom, pracom badawczym i innowacjom.

Wśród panelistów są między innymi przedstawiciele rządu, samorządowcy, rektorzy i wykładowcy wyższych uczelni, dyrektorzy i pracownicy instytucji otoczenia biznesu, szefowie dużych firm oraz przedsiębiorcy.

Wydarzeniami towarzyszącymi EFG będą:

2 grudnia o godz. 18.30 – koncert “Owoce Pamięci” – występ upamiętniający wizytę Jana Pawła II w Łodzi w wykonaniu Orkiestry kameralnej Teatru Wielkiego w Łodzi;

3 grudnia o godz. 19.00 – Gala Nagrody Gospodarczej Województwa Łódzkiego „BIZNES NA PLUS”, podczas której wręczone zostaną nagrody w sześciu kategoriach, a wykład zatytułowany „Konkurs Miss Polonia, jako innowacyjna forma promocji marki” wygłosi Miss Polonia 2019 Karolina Bielawska. Całość zakończy koncert Chóru i Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina.

Forum transmitowane jest na żywo na Facebooku: https://www.facebook.com/events/online/xiii-europejskie-forum-gospodarcze%C5%82%C3%B3dzkie-2020/2818459365063532/ oraz na stronie internetowej: https://forum.lodzkie.pl/. Tam również dostępny jest szczegółowy program wydarzenia. Transmisja dostępna jest także na kanale YouTube. https://www.youtube.com/watch?v=ys5ERL3Lioo&feature=youtu.be

 

Źródło: lodzkie.pl

fot. Adam Staśkiewicz