fbpx
covid
Łódzkie Centrum Postcovidowe
1 lipca 2021
Łódzkie uczciło rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego
3 sierpnia 2021
Pokaż wszystkie

Turystyczne niedziele w Łódzkiem

Spalski czy Bolimowski Park Krajobrazowy? Góra Kamieńska czy może Pasieka w Lipce? Zapraszamy na wycieczki po regionie łódzkim! Koleją albo autokarem, z przewodnikami, po najbardziej urokliwych zakątkach regionu! Otwiera się sezon na turystyczne niedziele w województwie łódzkim!

 

Jest to cykl promocyjnych przejazdów pociągami i niskoemisyjnymi autobusami do miejsc ciekawych przyrodniczo. Wycieczki adresowane są do mieszkańców regionu, którzy w czasie wolnym chcą poznać najciekawsze miejsca Łódzkiego. W ramach każdego wyjazdu zapewniony jest bezpłatny przejazd, zwiedzanie z przewodnikami atrakcji turystycznych, biwak, konkurs ekologiczny z nagrodami oraz warsztaty i pogadanki przyrodnicze.

 

Projekt jest dofinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, bo każda wycieczka będzie realizować działania edukacyjne i promować wartości ekologiczne.

 

Szczegóły są dostępne na stronie internetowej Strona główna – Turystyczne niedziele w łódzkim (lodzkie.pl)

 

Pierwsza wycieczka już w najbliższą niedzielę, 11 lipca, do Spalskiego Parku Krajobrazowego. Zapisy będą możliwe od środy od godz. 10 do piątku do godz. 12 za pośrednictwem podanej strony.

Harmonogram wyjazdów:

11.07 – Spalski PK

25.07 – Góra Kamieńska / Giganty Mocy

8.08 – Bolimowski PK

22.08 – ZOO Safari w Borysewie

5.09 – Pasieka w Lipce

19.09 – Zagroda Edukacyjna Konarzew

 

źródło i foto: lodzkie.pl