fbpx

Tworzenie Europy razem z samorządami lokalnymi

Pomorze Zachodnie jednym z trzech europejskich regionów z nagrodą Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości
4 lipca 2022
Prezydencja czeska w Radzie UE
8 lipca 2022
Pokaż wszystkie

Tworzenie Europy razem z samorządami lokalnymi

Komisja Europejska zaprasza samorządy oraz radnych do współpracy w ramach nowej inicjatywy pt. „Tworzenie Europy razem z samorządami lokalnymi”.

Dzięki projektowi powstanie sieć usprawniająca kontakty pomiędzy przedstawicielami władz lokalnych. Członkowie zyskają możliwość wymiany informacji z pozostałymi samorządami na temat Unii Europejskiej, współpracy z UE oraz zainteresowania tematyką unijną obywateli. Celem projektu jest zorganizowanie prawdziwej europejskiej strefy publicznej.

Zachęcamy lokalnych przedstawicieli władz do aplikowania. By dołączyć wystarczy wypełnić i przesłać formularz aplikacyjny oraz oświadczenie z podpisem wyznaczonego radnego i prawnego przedstawiciela samorządu. Obowiązkiem członków sieci jest współpraca z przedstawicielami swojego okręgu wyborczego oraz lokalnymi mediami na temat inicjatyw politycznych oraz działań podejmowanych przez UE.

Przekazywanie na szczeblu lokalnym informacji na temat UE jest kluczowe w kontekście Konferencji w sprawie przyszłości Europy oraz planu odbudowy NextGenerationEU.

Projekt jest realizowany we współpracy z Komitetem Regionów.

Więcej informacji o inicjatywie można znaleźć tutaj:

Tworzenie Europy razem z samorządami lokalnymi (europa.eu)

Prezentacja projektu odbyła się 7 lipca br. na spotkaniu Komisji Europejskiej z przedstawicielami korporacji samorządowych Building_Europe_Local_Councillors_PPT_13.05_V6.4_PL