fbpx

Utalentowane Małopolanki występują na najlepszych scenach

Małopolska Ambasadorem Dwujęzyczności
Małopolska Ambasadorem Dwujęzyczności
23 października 2023
Młodzi Małopolanie mają rady na odpady
6 listopada 2023
Pokaż wszystkie

Utalentowane Małopolanki występują na najlepszych scenach

Utalentowane Małopolanki występują na najlepszych scenach

W Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach miał miejsce wspaniały koncert Dziewczęcego Chóru Katedralnego Puellae Orantes. W wydarzeniu uczestniczyła Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

Chór „Puellae Orantes” jest laureatem 23 konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Brał udział w wielu prestiżowych konkursach międzynarodowych i prowadzi szeroką działalność koncertową. Wielokrotnie reprezentował Polskę podczas imprez w kraju i za granicą.

W programie koncertu znalazły się utwory prezentowane przez polskich i japońskich artystów podczas koncertów w Tokio oraz film dokumentujący to przedsięwzięcie.

Koncert był wspaniałą ucztą muzyczna skierowaną przede wszystkim do uczestników warsztatów terapii zajęciowej, domów pomocy społecznej, podopiecznych stowarzyszeń działających na rzecz osób niepełnosprawnych i wykluczonych społecznie, a także uczniów ośrodków szkolno-wychowawczych.

Jestem pod wrażeniem! To wspaniały koncert utalentowanych i niezwykle pracowitych dziewcząt, które śpiewają pięknie i wzruszająco – mówiła Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach konkursu „Małopolska! Postaw na edukację”.

źródło: malopolska.pl