fbpx
Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego w Brukseli dostępność wody jako klucz i fundament
Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego w Brukseli o dostępności wody
16 kwietnia 2023
Komitet Monitorujący Kujaw i Pomorza o polityce społecznej nowej perspektywy
Komitet Monitorujący Kujaw i Pomorza o polityce społecznej nowej perspektywy
7 maja 2023
Pokaż wszystkie

V Regionalne Forum Turystyki w Kujawsko-Pomorskim

V Regionalne Forum Turystyki w Kujawsko-Pomorskim

18 kwietnia rozpoczęło się V Regionalne Forum Turystyki. Czterdziestu touroperatorów z Forum Turystyki Przyjazdowej przy Polskiej Organizacji Turystycznej oraz członków Polskiej Izby Turystyki zjechało z całego kraju, by spotkać się w Toruniu z reprezentantami atrakcji i obiektów noclegowych Kujawsko-Pomorskich Konstelacji Dobrych Miejsc.

Patronat nad wydarzeniem objął marszałek Piotr Całbecki, samorząd województwa reprezentowała członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska.

Podczas forum zaprezentowano wypracowane przez ostatnie cztery lata założenia strategii komunikacji marek: Kujawy (2019 r.), Pałuki (2020 r.), Bory Tucholskie (2021 r.) oraz Dolina Dolnej Wisły (2022 r.). Przedstawiono wiodące produkty turystyczne marek terytorialnych regionu. W części warsztatowej odbyły się rozmowy z przedstawicielami biur turystycznych, aby zachęcić ich do zamieszczenia atrakcji Kujawsko-Pomorskich Konstelacji Dobrych Miejsc w ich ofertach. Wydarzenie skupia przedstawicieli branży turystycznej, przedstawicieli samorządu terytorialnego, osoby zajmujące się tworzeniem, komercjalizacją i promocją produktów turystycznych na szczeblu lokalnym i regionalnym.

W środę i czwartek (19 i 20 kwietnia) przedstawiciele biur podróży wzięli udział w wizytach studyjnych. W programie między innymi wyjazdy do Bydgoszczy, Chełmna i Grudziądza, kulinarne odkrycia w Dolinie Dolnej Wisły (na Szlaku Niech Cię Zakole), spacery w Borach Tucholskich i uzdrowisku Inowrocław na Kujawach, w Cukrowni Żnin na Pałukach oraz wizyta w Obserwatorium Astronomicznym UMK w Piwnicach.

Program kilkudniowego wydarzenia powstał przy udziale samorządów i organizacji członkowskich Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej, które podejmują gości wspólnie z samorządem województwa. Gośćmi wydarzenia są Forum Turystyki Przyjazdowej i Polska Izba Turystyki. Patronat honorowy sprawują marszałek województwa kujawsko-pomorskiego, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej i Izba Gospodarstwa Polskiego.

Organizatorem jest Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna, reprezentowana przez prezes Beatę Sawińską. Regionalne Forum Turystyki zorganizowano w Roku Kopernika wraz z Urzędem Miasta Torunia i Lokalną Organizacją Turystyczną „Toruń”.

Źródło: kujawsko-pomorskie.pl