fbpx
farby w sprayu
Mural Szymona Mohorta na Podkarpaciu
16 lipca 2021
żeberka
Festiwal „Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski”
2 września 2021
Pokaż wszystkie

W trosce o województwo podkarpackie

Konstruktywne i merytoryczne – tak można określić spotkanie marszałka województwa podkarpackiego Władysława Ortyla i prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka. O kluczowych sprawach dla Rzeszowa i Podkarpacia panowie rozmawiali blisko godzinę.

Spotkanie odbyło się w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie. Prezydent Rzeszowa chciał zapoznać się z funkcjonowaniem Podkarpackiego Centrum Chirurgii Robotycznej stąd też propozycja marszałka, aby spotkać się w szpitalu. Prezydent miał zatem okazję zwiedzić placówkę, ze szczególnym uwzględnieniem centrum, w którym wykonywane są operacje za pomocą robota Da Vinci. Konrad Fijołek spotkał się także z dr. Pawłem Wiszem, który pełni obowiązki kierownika centrum. Od powstania centrum czyli do końca maja wykonano już 40 operacji przy użyciu wspomnianego robota.

Wizyta w Podkarpackim Centrum Chirurgii Robotycznej była wstępem do merytorycznej rozmowy marszałka i prezydenta. Wspólnych tematów, łączących obydwa samorządy było wiele, a rozmowa miała bardzo merytoryczny i konstruktywny charakter. W ciągu godziny trudno szczegółowo omówić wszystkie zagadnienia więc obydwaj panowie zapewniają, że takich spotkań w kwestiach kluczowych będzie więcej. Natomiast w sprawach roboczych podobne spotkania odbywać się będą na szczeblu urzędniczym.

źródło i foto: www.podkarpackie.pl