fbpx
Klub Korona S.A. będzie promować województwo świętokrzyskie
26 lutego 2024
Świętokrzyskie będzie promowane podczas Pucharu Świata w Pool Bilard
11 marca 2024
Pokaż wszystkie

Warsztaty komunalne Razem tworzyMy EkoŚwiętokrzyskie

Warsztaty komunalne Razem tworzyMy EkoŚwiętokrzyskie

Departament Środowiska i Gospodarki Odpadami zorganizował dziś warsztaty komunalne, w których uczestniczyło ok. 140 przedstawicieli z gmin z terenu województwa świętokrzyskiego oraz przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Spotkanie w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach zainaugurowali członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Marek Jońca i dyrektor Departamentu Środowiska i Gospodarki Odpadami Wioletta Czarnecka.

– Niezmiernie miło mi Państwa powitać na spotkaniu poświęconym tematyce gospodarki odpadami w kontekście gospodarki o obiegu zamkniętym i zrównoważonego rozwoju naszego regionu. Jak wiemy, w gospodarce obiegu zamkniętego dąży się do jak najdłuższego utrzymania w obiegu gospodarczym materiałów, surowców i wartości produktu oraz minimalizacji ilości wytworzonych odpadów. Podejście GOZ nierozerwalnie łączy się z rozwojem innowacyjności, tworzeniem nowych modeli biznesowych i zwiększaniem świadomości środowiskowej społeczeństwa, a w efekcie przyczynia się do podnoszenia konkurencyjności gospodarki. Aby temu sprostać niezwykle istotna jest współpraca pomiędzy społeczeństwem, administracją publiczną oraz środowiskiem naukowym i biznesem. Właśnie dlatego spotykamy się dzisiaj, by podzielić się z Państwem naszą wiedzą, by wspólnie sprostać ambitnym celom środowiskowymmówił członek Zarządu Marek Jońca.

W trakcie spotkania omówiono mi.in.: nowelizację przepisów prawa w aspekcie systemu kaucyjnego, realizację zadań wynikających z „Programu Oczyszczania Kraju z Azbestu na lata 2009-2032”, czy sprawozdanie z realizacji zadań z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi za 2023 rok.

swietokrzyskie.pro