fbpx

Świętokrzyskie będzie promowane podczas Pucharu Świata w Pool Bilard

Warsztaty komunalne Razem tworzyMy EkoŚwiętokrzyskie
Warsztaty komunalne Razem tworzyMy EkoŚwiętokrzyskie
4 marca 2024
Obradowała Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Kielcach
Obradowała Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Kielcach
17 marca 2024
Pokaż wszystkie

Świętokrzyskie będzie promowane podczas Pucharu Świata w Pool Bilard

100 tysięcy złotych otrzyma Polski Związek Bilardowy na zadanie pt. „Promocja regionu poprzez Polski Związek Bilardowy w ramach Pucharu Świata w Pool Bilard – Polish Dynamic Billard 10 ball Open – Kielce 14 – 17.03. 2024 r.”. Umowę w tym zakresie podpisali w piątek 8 marca br. marszałek Andrzej Bętkowski, członek Zarządu Województwa Tomasz Jamka i wiceprezes Zarządu Polskiego Związku Bilardowego Grzegorz Kędzierski.

Umowa dotyczy promocji województwa poprzez narzędzia marketingu sportowego podczas zbliżającej się, najważniejszej bilardowej imprezy sportowej w kalendarzu Światowej Federacji Bilardowej – Pucharu Świata w Bilard, który odbędzie się w nadchodzącym tygodniu, w dniach 14 -17 marca 2024 roku w Grand Hotel Kielce.

– Chcemy poprzez wsparcie kwotą 100 tysięcy zł pomóc w przygotowaniu promocji tego niecodziennego wydarzenia sportowego, jednocześnie licząc na to, że przygotowane i emitowane materiały filmowe odpowiednio przedstawią region świętokrzyski. Nasze województwo będzie kojarzyć się widzom rozgrywek i telewidzom, śledzącym spotkania poprzez internet z pięknem przyrody, zabytkami, miejscem, które warto odwiedzić – podkreślił marszałek województwa Andrzej Bętkowski.

W imprezie sportowej zagra 128 zawodników, wyłonionych na podstawie kwalifikacji kontynentalnych. W tym gronie zobaczymy mistrzów świata m.in. Ralfa Souqueta z Niemiec, Eklenta Kaci z Albanii czy Wojciecha Szewczyka z Polski. Nie zabraknie oczywiście medalistów poszczególnych kontynentów oraz bardzo silnej reprezentacji Polski.

– Województwo świętokrzyskie może poszczycić się znanymi i uznanymi zawodnikami tej dyscypliny sportowej, a także świetną organizacją rozgrywek bilardowych na szczeblu europejskim i światowym – dodał członek Zarządu Województwa Tomasz Jamka. – Podobnie jak w roku ubiegłym postanowiliśmy wesprzeć finansowo to wydarzenie, stawiając na promocję województwa świętokrzyskiego podczas rozgrywek.

Do Kielc przyjedzie ponad 200 osób, które przez kilka dni nie tylko będą brały udział w rywalizacji sportowej, ale także będą miały okazję zwiedzić Kielce i województwo. Kibice na całym świecie będą mogli śledzić zmagania dzięki transmisji na żywo nadawanej bezpłatnie na kanale TVSPORTSPL. Relacjonowane będą mecze ze wszystkich 16 stołów. Dodatkowo relacja z głównego stołu będzie nadawana na żywo w na kanałach w USA oraz retransmitowana na Sportklub.

Podpisana umowa dotyczy promocji województwa poprzez narzędzia marketingu sportowego. Herb województwa świętokrzyskiego będzie eksponowany na materiałach informacyjno-promocyjnych powstających w ramach organizacji Pucharu Świata. Ponadto relacje z rozgrywek z informacją, że odbywają się w województwie świętokrzyskim będą zamieszczane na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych organizatora. Województwo Świętokrzyskie będzie miało bardzo dobrą możliwość prezentacji swoich materiałów wystawienniczych oraz promocyjnych podczas rozgrywek wśród zawodników, jak i gości uczestniczących w Pucharze Świata w Bilard w Grand Hotelu w Kielcach.

Województwo Świętokrzyskie było już promowane podczas wielu imprez sportowych, m.in. ubiegłorocznych mistrzostw świata w bilardzie, Młodzieżowych Mistrzostw Świata Mężczyzn i Kobiet w Boksie, Mistrzostw Świata w Karate, sportowych zmagań drużyn Korony Kielce i Iskry Kielce.

swietokrzyskie.pro