fbpx

Obradowała Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Kielcach

Świętokrzyskie będzie promowane podczas Pucharu Świata w Pool Bilard
11 marca 2024
W Wojewódzkim Domu Kultury w świętowali świętokrzyscy sołtysi
W Wojewódzkim Domu Kultury w świętowali świętokrzyscy sołtysi
24 marca 2024
Pokaż wszystkie

Obradowała Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Kielcach

Obradowała Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Kielcach

Pod przewodnictwem marszałka Andrzeja Bętkowskiego obradowała Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Kielcach. W wydarzeniu wzięli udział m.in.: wojewoda świętokrzyski Józef Bryk, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach Agnieszka Kuś.

– Cieszę się, że w regionie przybywa miasteczek ruchu drogowego przeznaczonych dla dzieci i młodzieży, gdzie można ich uczyć zasad bezpieczeństwa na drodze. Warto, aby nauczyciele edukowali uczniów właśnie w tych miejscachmówił marszałek Andrzej Bętkowski.Ścieżki rowerowe powodują, że mobilizujemy się i przesiadamy z auta na rower. W obecnej unijnej perspektywie finansowej mamy wiele środków przeznaczonych na ten cel, a gminy muszą stanąć na wysokości zadania i zacząć planować ścieżki dla rowerzystów i pozyskiwać fundusze na nie – dodał.

Członkowie rady przyjęli sprawozdanie z działalności Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Kielcach na rzecz BRD w 2023 roku oraz przyjęli uchwałę nr 1/2024 Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w sprawie zatwierdzenia planu wydatków Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach przeznaczonych na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w 2024 r.

Omówiono stan bezpieczeństwa (łącznie z działaniami profilaktycznymi) za rok 2023 na drogach województwa świętokrzyskiego (ilość oraz stan techniczny kontrolowanych pojazdów, autokarów, stan trzeźwości kierowców, ilość przeprowadzonych kontroli i nałożonych mandatów karnych. Doszło wtedy do 669 wypadków, zginęło 85 osób. Liczba ofiar śmiertelnych zwiększyła się o 27 procent w stosunku do 2022 roku.

swietokrzyskie.pro