fbpx
Impulsy dla Kolei Wielkopolskich
22 października 2021
Nagrody za najlepsze inicjatywy proekologiczne i prokulturowe w Wielkopolsce
8 listopada 2021

27 i 28 października odbędzie się kongres Impact’21 w Poznań Congress Center na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Na wydarzeniu pojawi się ponad 400 gości z Polski i zagranicy. Jednym z nich będzie Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Jacek Bogusławski.

 Impact to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń gospodarczo-technologicznych w Europie środkowo-Wschodniej. Biorą w nich udział przedstawiciele największych globalnych firm, politycy, samorządowcy, wybitni naukowcy oraz światowej klasy eksperci.

W ciągu 2 dni, na 4 scenach, ponad 400 prelegentów z Polski i zagranicy opowie o globalnych trendach w 16 obszarach tematycznych. Podczas wydarzenia prelegenci będą dyskutować m.in. o cyfrowych technologiach przyszłości, transformacji sektora energetycznego, otwartej bankowości, systemie ochrony zdrowia, temacie women empowerment.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie kandydatka na prezydenta USA, pierwsza dama i szefowa amerykańskiej dyplomacji Hillary Clinton. Jednym z prelegentów podczas Impact’21 będzie Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Jacek Bogusławski. Pojawi się w dwóch dyskusjach: „Jak finansować politykę klimatyczną? zielona energia w miastach” (27 października, godz. 14:35 – 15:00) i „Rozważanie roli wodoru w osiągnięciu neutralności węglowej do 2050” (28 października, godz. 12:55 – 13:15).

Duże nadzieje z rozwojem produkcji energii opartej na wodorze ma Wielkopolska. – Chcemy być w awangardzie zielonego ładu. Cały nasz region jest dobrym miejscem do rozwoju technologii wodorowych, zwłaszcza Wielkopolska Wschodnia, która przez lata była całkowicie uzależniona od sektora wydobywczo-energetycznego – mówi Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego. – Wpisaliśmy rozwój technologii wodorowych w wizję i plan Sprawiedliwej Transformacji Wielkopolski Wschodniej. Wielkopolska jako region stara się dostrzegać, analizować i planować w swoich działaniach odnawialne źródła energii. Wodór jest jednym z nich – dodaje Marszałek.

– Kongres Impact’21 to przedsięwzięcie popularyzujące najnowsze technologie oraz trendy w rozwoju nowoczesnej gospodarki, platforma służąca konstruktywnej wymianie poglądów, przestrzeń do merytorycznych rozmów na temat współczesnych wyzwań, kreowania innowacyjnych rozwiązań. Wierzę, że przyczyni się ono także do promocji i wzmocnienia Marki Wielkopolska, znaku nierozerwalnie związanego z naszym regionem, a w dalszej perspektywie, ułatwi regionalnym przedsiębiorcom nawiązywanie długofalowych relacji z zagranicznymi partnerami – podkreśla Jacek Bogusławski, Członek Zarządu.

Dodatkowo w ramach ścieżki tematycznej URBAN NEXT od godz. 17:05 28 października w dyskusji moderowanej „Granica przedsiębiorczości: Jak rozwijać biznes i inicjatywy społeczne za granicą?” wezmą również udział prezesi Wielkopolskiego Funduszu rozwoju oraz Funduszu Rozwoju i Promocji Województwa Wielkopolskiego.

Więcej informacji na stronie: http://impactcee.com/impact/2021/2/pl/start/