fbpx
Ełk i okolice dołączają do biegunów wzrostu
2 czerwca 2024
Wielkie wydarzenie filmowo-muzyczne w Olsztynie
16 czerwca 2024
Pokaż wszystkie

XV Festiwal Miast Cittaslow w Braniewie już za nami

Przedstawiciele polskich miast CITTASLOW, mieszkańcy Brawniewa i turyści mieli okazję do odpoczynku w duchu slow podczas tegorocznego Święta Miasteczek „Dobrej Jakości Życia”.

Wydarzenia w ramach festiwalu odbywały się w miniony piątek i sobotę w braniewskim amfiteatrze. Uroczystego otwarcia, wraz z władzami miasta oraz krajowej sieci Cittaslow, dokonali – w piątek Robert Turlej członek zarządu, natomiast w sobotę wicemarszałek Katarzyna Sobiech.

Oprócz występów artystycznych, koncertów i strefy kulinarnej, ważnym elementem było miasteczko festiwalowe utworzone przez stoiska miast Cittaslow z całego kraju.

W konkursie na najciekawszą prezentację miasta zwyciężyła Biała Piska. Zaraz za nimi na podium znalazły się Morąg i Szczytno. W rywalizacji o najładniejszego pływającego ślimaka zwyciężyło Węgorzewo, drugie miejsce trafiło do Górowa Iławeckiego, natomiast trzecie do Rzgowa (województwo łódzkie).

W przeddzień Festiwalu, podczas posiedzenia sieci krajowej, burmistrzowie podjęli decyzję o wyborze nowych władz.

Krajowym koordynatorem na kolejną 5-letnią kadencje został ponownie Jacek Kostka, burmistrz Górowa Iławeckiego oraz wiceprezydent Cittaslow International.

W tegorocznym festiwalu uczestniczyła rekordowa liczba przedstawicieli 33 z 38 miast członkowskich. Na kolejny festiwal zapraszamy w połowie czerwca 2025 roku do Sianowa (województwo zachodniopomorskie).

warmia.mazury.pl