fbpx
Obradował Zespół Koordynatorów ds. Regionalnych Systemów Informacji Przestrzennej ZWRP
26 czerwca 2024
Plebiscyt Cuda Polski 2024 – znamy najpiękniejsze miejsca w kraju!
8 lipca 2024
Pokaż wszystkie

Za nami 9. edycja Forum Inteligentnego Rozwoju

Forum Inteligentnego Rozwoju

Kolejna odsłona Forum Inteligentnego Rozwoju przeszła do historii. Poznaliśmy ciekawe, często nieoczywiste historie prawdziwych Liderów Inteligentnego Rozwoju. Jako Związek Województw RP byliśmy partnerem wydarzenia.

Forum Inteligentnego Rozwoju (FIR) odbyło się 20 czerwca w Gdańsku w formule uroczystego bankietu. Rozmawiano o tym, co istotne tu i teraz oraz o tym, co będzie czekało nas w bliższej i dalszej przyszłości. Nie zabrakło paneli prezentacyjnych, czyli miejsca do wymiany spostrzeżeń i wizji przez osoby, których nietuzinkowe i często niekonwencjonalne rozwiązania po prostu zmieniają nasze życie na lepsze.
Swoje nowatorskie rozwiązania zaprezentowali przedstawiciele wielu gałęzi nauki i gospodarki, takich jak medycyna, OZE, czy nauki społeczne. W dyskusji nie zabrakło również tematu wsparcia innowacji przez administrację, zarówno państwową, jak i lokalną. Uczestnikami Forum byli przedstawiciele agencji rządowych oraz samorządów, szczególnie mocno zaangażowanych w rozwój badań i przedsiębiorczości.

Kluczowe tematy poruszono w ramach debaty „Partnerzy innowacji – synergia i komplementarność”, którą poświęcono efektywnemu wsparciu rozwoju innowacji i wynalazczości w Polsce oraz „Globalne problemy okiem wizjonerów”, w trakcie której speakerzy skupili się na gospodarczo-społecznych problemach współczesnego świata. W ramach panelu dyskusyjnego Liderzy Inteligentnego Rozwoju odpowiedzieli również na potrzeby społeczeństwa.

Uroczystą galę, w ramach której pionierom i innowatorom z różnych dziedzin życia wręczone zostały prestiżowe nagrody: Marka Przyszłości, Naukowiec Przyszłości, Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju, Nagroda R&D Impact oraz Lider Inteligentnego Rozwoju poprowadził Maciej Kurzajewski. Podzielił się on także swoim medialnym doświadczeniem w ramach specjalnego Power Speech’u „Przemów skutecznie”. Transmisję kongresu można było śledzić natomiast na Forbes.pl.

W tym miejscu już dziś zapraszamy na jubileuszową, 10. odsłonę Forum Inteligentnego Rozwoju, które odbędzie się w dniach 21-22 listopada w Uniejowie. Do zobaczenia!