fbpx

Zwiedzaj kujawsko-pomorskie z paszportem turystycznym

spotkanie
Polski Ład: Samorządy mogą już składać wnioski o dofinansowanie
2 lipca 2021
Wielkopolski RPO wspomoże transport niskoemisyjny i kształcenie zawodowe
14 lipca 2021
Pokaż wszystkie

Zwiedzaj kujawsko-pomorskie z paszportem turystycznym

paszport turystyczny

Mieszkańcy województwa, turyści i goście, którzy spędzają wakacje na Kujawach i Pomorzu mogą udać się w podróż, dzięki której poznają historię otaczających ich miejsc. W ramach dorocznej kampanii Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej (K-POT) zachęcamy do pobrania bezpłatnej aplikacji (tutaj) i odwiedzenia wyjątkowych miejsc w regionie. Dla najaktywniejszych do zdobycia vouchery na pobyt hotelach i gospodarstwach agroturystycznych w naszym województwie.

 

– W naszym regionie jest wiele miejsc atrakcyjnych zarówno pod względem walorów przyrodniczych, jak też interesujących z uwagi na formę organizacji turystyki. Zachęcam do korzystania z aplikacji i poznawania pięknych zakątków Kujawsko-Pomorskiego, a przy okazji – zawalczenia o vouchery na pobyt w Konstelacjach dobrych miejsc – mówi marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

 

„Paszport Turystyczny” to doroczna wakacyjna kampania Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej (K-POT) zachęcająca mieszkańców województwa i turystów do podróżowania po jego subregionach. Paszport jest miniprzewodnikiem z propozycjami tras zwiedzania – konstelacji. Główną ideą kampanii jest promocja mało znanych zakątków. Każda z tras uwzględnia popularne atrakcje, uzupełnione o tzw. zakaMARKI – punkty na mapie Kujawsko-Pomorskiego o dużym potencjale, które nie są jeszcze w pełni zagospodarowane lub skomercjalizowane. Motywem przewodnim tegorocznej jubileuszowej edycji są miejsca związane z historią regionu. Nowością są questy, czyli gry terenowe dla całych rodzin (w Biskupinie, Bydgoszczy, Toruniu, Chełmnie, Inowrocławiu, Borach Tucholskich i na Pojezierzu Brodnickim).

 

Podobnie jak w ubiegłym roku forma książeczki paszportowej została zastąpiona aplikacją, którą bezpłatnie można pobrać na stronie paszport.kujawsko-pomorskie.travel/. Po jej zainstalowaniu i założeniu konta możemy już ruszać w teren. Akcja potrwa do października. Za każdym razem, gdy odwiedzimy miejsce znajdujące się na paszportowej liście, otrzymamy punkty (na podstawie geolokalizacji). Celem zabawy jest zwiedzenie jak największej liczby zakaMARKÓW regionu, a przy okazji zdobycie przy tym odpowiedniej ilości punktów – osoby, którzy zbiorą ich minimum 300 oraz opiszą w aplikacji wrażenia z podróży po ulubionych miejscach, mają szansę na nagrody. K-POT przygotował vouchery na pobyt w hotelach i gospodarstwach agroturystycznych w naszym województwie.

 

W paszporcie znajduje się siedem konstelacji:

 • miasta:
  • Bydgoszcz
  • Toruń.

 

 • subregiony:
  • Kujawy
  • Pałuki
  • Bory Tucholskie
  • Pojezierze Brodnickie
  • Dolina Dolnej Wisły.

źródło i foto: kujawsko-pomorskie.pl