- This event has passed.
Bezpłatny webinar ZWRP
28 czerwca 2021|09:00 - 12:00
28 czerwca br. w godz. 9.00 – 12.00 odbędzie się bezpłatne szkolenie online pt. Praktyczne aspekty kontroli projektów finansowanych z UE.
Webinarium jest organizowane przez Związek Województw RP w ramach cyklu Edu Polskie Regiony.
System kontroli realizowanych projektów unijnych, jak i weryfikacji poniesionych wydatków ulega ciągłym modyfikacjom. Okres budżetowy 2014-2020 przyniósł wiele regulacji, które doprecyzowały obowiązki pracowników komórek kontrolnych, czy osób zatwierdzających wnioski o płatność beneficjentów.
Celem szkolenia jest omówienie obowiązujących regulacji przeprowadzania kontroli projektów współfinansowanych z środków UE, praktycznych aspektów prowadzenia kontroli projektów oraz współpracy pracowników różnych instytucji kontrolnych. W ramach szkolenia omówione zostaną kwestie nieprawidłowości oraz nadużyć finansowych w projektach.
Korzyści z udziału w webinarium:
W trakcie szkolenia uczestnicy nabędą aktualną wiedzę dotyczącą zasad przeprowadzania kontroli projektów współfinansowanych z środków UE, rodzajów kontroli projektów, uprawnień zespołu kontrolnego, zasad sporządzania informacji pokontrolnej, współpracy z innych instytucjami kontrolnymi. Nabędą umiejętności postępowania w sytuacji zdiagnozowania nieprawidłowości lub nadużycia finansowego w projektach.
Metody webinarium:
- prezentacja
- case study
- interaktywny dialog
- czat z uczestnikami
Program szkolenia:
- Zasady przeprowadzania kontroli projektu finansowanego z funduszy unijnych:
- Rodzaje prowadzonych kontroli,
- Zakresy czynności sprawdzających – (listy sprawdzające),
- Uprawnienia zespołu kontrolnego,
- Obowiązki beneficjenta.
- Etapy kontroli projektu:
- Przygotowanie zespołu kontrolnego do kontroli,
- Przeprowadzenie kontroli i dokumentowanie jej przebiegu,
- Czynności pokontrolne.
- Najczęściej występujące nieprawidłowości w wykorzystaniu funduszy unijnych.
- Najczęściej występujące nadużycia finansowe w wykorzystaniu funduszy unijnych.
Udział w szkoleniu jest nieodpłatny. Obowiązują zapisy – od 9 do 25 czerwca – przez stronę internetową www.polskieregiony.pl zakładka Szkolenia (należy wybrać nazwę szkolenia).
Prosimy zwrócić szczególną uwagę podczas rejestracji na wpisanie poprawnego adresu e-mail, na który zostanie przesłany link udostępniający szkolenie (platforma ZOOM).
Liczba miejsc ograniczona.
W razie pytań, prosimy o kontakt pod nr tel. 12 362 69 68.
Prowadzenie: Ewa Krzykowska
Informacje o prowadzącej:
Wykształcenie – magister ekonomii – absolwentka:
- Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie (obecnie: SGH),
- Rocznego Studium Podyplomowego Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego organizowanego przez Uniwersytet Warszawski oraz
- Rocznego Studium Podyplomowego Integracji Europejskiej współorganizowanego przez Akademię Polonijną w Częstochowie i Międzynarodowy Instytut ds. Projektów i Rozwoju w Brukseli.
Specjalność zawodowa – ekspert w zakresie opracowywania projektów unijnych i zarządzania projektami; rozliczania i kontroli przyznanych dotacji. Specjalista przygotowujący do kontroli członków zespołów kontrolnych w IZ, IP oraz IW. Status stałego trenera w jednej z instytucji kontrolnych szczebla centralnego.
Osiągnięcia:
- Powołana przez Ministra Infrastruktury i Rozwoju do pełnienia funkcji eksperta do oceny projektów w dziedzinach „innowacje społeczne, mobilność ponadnarodowa, administracja publiczna” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.
- Powołana Zarządzeniem Marszałka Województwa Dolnośląskiego do pełnienia funkcji kandydata na eksperta do oceny projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Dolnośląskiego 2014 -2020.
- Powołana przez Zarząd Województwa Mazowieckiego do pełnienia funkcji kandydata na eksperta do oceny projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Mazowieckiego 2014 -2020.
- Powołana przez Zarząd Województwa Pomorskiego do pełnienia funkcji eksperta do oceny projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Pomorskiego 2014 -2020.
- Od 2010 roku członek założyciel Polskiego Stowarzyszenia Ekspertów i Asesorów Funduszy Unii Europejskiej.
Doświadczenie zawodowe – 16-letnie doświadczenie jako współwłaściciel firmy doradczej – doradca w zakresie funduszy unijnych. Współpraca zarówno z wnioskodawcami jak i instytucjami zarządzającymi, pośredniczącymi, wdrażającymi i kontrolującymi projekty unijne.
Działalność szkoleniowa – 16-letnia działalność szkoleniowa w formie szkoleń zamkniętych jak i otwartych z tematyki funduszy unijnych; doświadczenie w zakresie kształcenia kadry kierowniczej, zarządzającej jak i pracującej na innych szczeblach (ponad 20 tys. przeszkolonych osób) w tym na zlecenie MIR, MS, NIK, MPiPS, WUP, PUP, PARP, WFOSiGW, czy urzędów marszałkowskich i wojewódzkich. Wiele pozytywnych opinii uczestników szkoleń.