20 lat dla Polski. Jubileusz Związku Województw RP
28 marca 2022Świętokrzyskie gospodarzem obrad Konwentu Marszałków i Konwentu Przewodniczących Sejmików Województw
31 marca 20227 kwietnia 2022 r. w godz. 9.00 – 12.00 odbędzie się bezpłatne szkolnie pt. Bezpieczeństwo stacji roboczych i urządzeń mobilnych. Webinar jest organizowany przez Związek Województw RP w ramach projektu Edu Polskie Regiony.
W pierwszej części szkolenia (Bezpieczeństwo stacji roboczych) zostanie przedstawiona standardowa, zabezpieczona stacja robocza w domyślnej konfiguracji, która poddana zostanie scenariuszom ataków na żywo. Przedstawione scenariusze zostaną zweryfikowane z metodami prewencji i dodatkowymi politykami, które wyeliminują wektory ataków.
W drugiej części szkolenia (Bezpieczeństwo urządzeń mobilnych) zostaną przedstawione następujące zagadnienia:
– Czym są systemy MDM/EMM
– Zagrożenia powodowane brakiem stosowania zabezpieczeń na urządzeniach mobilnych
– Jak systemy MDM/EMM ułatwiają życie firmom i dlaczego stają się tak popularne
– Wzrost liczby urządzeń mobilnych w przedsiębiorstwach
– Sektory rynku o najszybszym wzroście stosowania systemów MDM/EMM
– Pokaz praktyczny przykładowego systemu do zarządzania urządzeniami mobilnymi
– Omówienie logiki systemu oraz najważniejszych funkcjonalności
– Q&A
Czas trwania to 3 godziny (w tym 15-minutowa przerwa), start o 9:00.
Udział w spotkaniu jest nieodpłatny. Obowiązują zapisy przez stronę www, zakładka szkolenia – należy wybrać właściwe szkolenie.
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy zwrócić szczególną uwagę podczas rejestracji na wpisanie poprawnego adresu e-mail, na który zostanie przesłany link z zaproszeniem.
Szkolenie odbędzie się na platformie ZOOM.
Zgłoszenia można nadsyłać do 6 kwietnia.
W razie pytań, prosimy o kontakt pod nr tel. 12 362 69 68.
Informacje o prowadzących:
Wstęp do szkolenia poprowadzi Dyrektor Zarządzający #CyberMadeInPoland, Łukasz Gawron. Następnie szkolenie zostanie podzielone na dwa bloki tematyczne które zostaną zaprezentowane przez dwóch prowadzących:
- Piotr Wojtasik – Certyfikowany Trener, Axence – inżynier wsparcia sprzedaży oraz wdrożeniowiec z wieloletnim doświadczeniem. Absolwent Politechniki Wrocławskiej na kierunku Elektroniki i Telekomunikacji oraz certyfikowany inżynier wielu rozwiązań bezpieczeństwa. Od 2009 roku związany z tematyką backupu, monitorowania infrastruktury sieciowej i pracowników. Na co dzień prowadzi szkolenia i wdrożenia w Axence oraz realizuje usługi doradztwa oraz rekonfiguracji zagadnień odpowiedzialnych za zabezpieczanie, backup, monitorowanie oraz rejestrowanie ruchu w sieci IT.
- Magdalena Gluch, Product Manager, Proget