fbpx
zboże
Trwa konkurs „SOŁTYS NA PLUS Województwa Łódzkiego”
12 marca 2021
pielęgniarka, serce
Wsparcie na walkę z pandemią w Łódzkiem
26 marca 2021
Pokaż wszystkie

Centrum Rozwoju Kompetencji w Łódzkiem

W Bełchatowie powstaje szkoła zawodów przyszłości. Będzie kształcić specjalistów od źródeł odnawialnych, a także automatyki, informatyki, elektro- i biotechnologii.

– Stąd będą się wywodzić najlepsi specjaliści nowoczesnych branż – planuje marszałek Grzegorz Schreiber, który wspólnie z Wojciechem Dąbrowskim, prezesem zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej, i w towarzystwie wicemarszałka Zbigniewa Ziemby, podpisał list intencyjny o utworzeniu nowej szkoły w regionie.

Centrum Rozwoju Kompetencji jest wspólnym działaniem samorządu województwa i PGE, dla powstania którego inspiracją jest konieczność transformacji energetycznej. Szkoła pozwoli pracownikom kompleksu energetycznego w Bełchatowie zdobywać nowe kwalifikacje. Słuchacze zdobędą kompetencje menedżerskie, w tym z budowania zaangażowania i motywacji zespołu. Prowadzone będą także zajęcia z technicznego języka angielskiego. Katalog dostępnych kursów będzie uwzględniał potrzeby pracowników Grupy PGE oraz lokalnego rynku pracy.

Pierwsi słuchacze rozpoczną naukę w Centrum już od września. Udział w szkoleniach będzie dla pracowników Grupy PGE bezpłatny. Jak zapowiedział prezes zarządu PGE Wojciech Dąbrowski, wykładowcami będą pracownicy Grupy PGE posiadający unikatowe kompetencje w zakresie energetyki.

– Dolina Krzemowa to miejsce, które zaczęło się od uniwersytetu Stanforda. To był jej początek. Chciałbym bardzo, aby początkiem kotliny szczercowskiej, bełchatowskiej czy jakkolwiek ją nazwiemy, było to Centrum Rozwoju Kompetencji– wyraził nadzieję Grzegorz Schreiber.

Źródło i foto: lodzkie.pl