fbpx

Trwa konkurs „SOŁTYS NA PLUS Województwa Łódzkiego”

grafika
Żołnierze Wyklęci. Konkurs samorządu województwa łódzkiego
2 marca 2021
Centrum Rozwoju Kompetencji w Łódzkiem
19 marca 2021
Pokaż wszystkie

Trwa konkurs „SOŁTYS NA PLUS Województwa Łódzkiego”

zboże

Plac zabaw, siłownia pod chmurką, altana do spotkań integracyjnych, odnowione miejsce dla koła gospodyń wiejskich– większość tych miejsc powstaje albo zyskuje nowe oblicze dzięki sprawnemu działaniu sołtysa.

Chcąc docenić zaangażowanie sołtysów łódzki urząd marszałkowski zaprasza do udziału w konkursie, w którym wybierzemy „SOŁTYSA NA PLUS Województwa Łódzkiego”.

Patronat honorowy nad konkursem objął Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego. O rozpoczęciu konkursu poinformował podczas odbywającego się 11 marca briefingu prasowego Andrzej Górczyński, członek zarządu województwa.

– Sołtysi to liderzy wiejskich społeczności, ludzie energiczni, cieszący się autorytetem, który zdobywają każdego dnia w rozmowach z sąsiadami. Podczas tych rozmów powstają pomysły zrodzone z potrzeb, które później można wskazać na przykład marszałkowi. Tak powstają równe chodniki, bezpieczne drogi, place zabaw i inne miejsca spotkań integrujące sąsiadów. Dlatego bycie sołtysem to odpowiedzialna misja, którą sołtysi z powodzeniem wypełniają, ponieważ potrafią wsłuchać się w potrzeby sąsiadów – mówił Andrzej Górczyński.

Jak dodał, samorząd województwa łódzkiego współpracuje z sołtysami i wspiera ich na różne sposoby: – Konkurs, który dziś, 11 marca, czyli w Dzień Sołtysa, rozpoczynamy, jest jednym ze sposobów docenienia ich pracy.

Kandydatów do konkursu można zgłaszać od 11 marca do 30 kwietnia 2021 roku. Mogą to zrobić rady sołeckie, mieszkańcy sołectwa, rady parafialne, a także organizacje pozarządowe Ochotnicza Straż Pożarna, koła gospodyń wiejskich, organy władzy samorządowej. Formularz zgłoszeniowy oraz pełny regulamin konkursu jest dostępny na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego pod adresem Konkurs „SOŁTYS NA PLUS Województwa Łódzkiego” | Elodzkie.pl

Sami sołtysi mogą odwiedzać platformę Rejestracja na Wojewódzki Dzień Sołtysa | Elodzkie.pl

Źródło: lodzkie.pl