fbpx
Z posiedzenia Zespołu Eksperckiego ds. Europejskiej i Krajowej Polityki Strukturalnej
30 listopada 2023
Konwent Marszałków obradował w Jakuszycach
Konwent Marszałków obradował w Jakuszycach
7 grudnia 2023
Pokaż wszystkie

Dolny Śląsk gościł Sekretarzy Województw

W listopadzie stolica Dolnego Śląska gościła Sekretarzy Województw. Spotkanie odbyło się w dniach 23-24 listopada 2023 r. i poruszono podczas niego kilka kluczowych kwestii związanych ze znowelizowanymi przepisami prawa.

W czasie listopadowego spotkania we Wrocławiu przedstawiciele województw poruszyli wiele spraw, a wśród nich były m.in.:

  • podsumowanie funkcjonowania pracy zdalnej po 6 miesiącach od wprowadzenia nowelizacji przepisów Kodeksu Pracy w dniu 7 kwietnia 2023 r.
  • nowe zasady doręczeń elektronicznych wprowadzonych ustawą o doręczeniach elektronicznych i ich wpływ na funkcjonowanie od 10 grudnia 2023 r. Urzędów Marszałkowskich.

W czasie spotkania dyskutowano także o współpracy międzynarodowej województw. Gospodarze, czyli Województwo Dolnośląskie zaprezentowało temat: „Paradyplomacja zagraniczna – czyli zdecentralizowany model dyplomacji międzynarodowej” – współczesne definicje, zadania i zakresu paradyplomacji zagranicznej w odniesieniu do samorządów regionalnych w Polsce, na bazie przykładów z dolnośląskiej współpracy międzyregionalnej.