fbpx

Edu Polskie Regiony. Informacja publiczna – wiedza praktyczna

edu Polskie Regiony
Edu Polskie Regiony. Współpraca samorządów z ROT
4 października 2021
ręce
Ze spotkania koordynatorów ds. dostępności
7 października 2021
Pokaż wszystkie

Edu Polskie Regiony. Informacja publiczna – wiedza praktyczna

edu Polskie Regiony

24 listopada odbędzie się szkolenie online organizowane przez Związek Województw RP (Polskie Regiony) w ramach projektu Edu Polskie Regiony pt. Informacja publiczna – wiedza praktyczna

Program webinaru:

  1. Podmiot i przedmiot ustawy o dostępie do informacji publicznej.
  2. Formy udostępniania informacji publicznej.
  3. Termin udostępnienia informacji publicznej.
  4. Ograniczenie prawa do informacji publicznej.
  5. Odmowa udostępnienia informacji publicznej. Umorzenie postępowania. Odwołanie od decyzji.
  6. Decyzja administracyjna odmawiająca prawa dostępu do informacji publicznej.

Udział w spotkaniu jest nieodpłatny. Obowiązują zapisy przez stronę www, zakładka szkolenia – należy wybrać właściwe szkolenie.

Szkolenia | Polskie Regiony

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy zwrócić szczególną uwagę podczas rejestracji na wpisanie poprawnego adresu e-mail, na który zostanie przesłany link udostępniający szkolenie.

Szkolenie rozpocznie się o godzinie 9.00.

Zgłoszenia można nadsyłać do 22 listopada.

W razie pytań, prosimy o kontakt pod nr tel. 12 362 69 68.

Prowadzenie:

dr MAGDALENA KUSZMIDER – prawnik, posiada podwójny dyplom magistra: z administracji publicznej oraz z prawa. Tytuł doktora nauk prawnych obroniła w katedrze prawa administracyjnego. Rozprawę doktorską napisała nt. „Ograniczenia prawa do informacji w administracji publicznej w Polsce”. Ukończyła także studia podyplomowe – audyt wewnętrzny i kontrola zarządcza – SGH w Warszawie. Obecnie obsługuje sektor publiczny m.in. w zakresie ochrony danych osobowych, informacji publicznych, opinii prawnych, prowadzenia audytu.

Specjalizuje się w prawie ochrony danych osobowych, dostępie do informacji publicznej, postępowaniu administracyjnym, ponownym wykorzystywaniu informacji sektora publicznego, prawie własności intelektualnej oraz prawie samorządowym. Od lat współpracuje z sektorem publicznym w zakresie obsługi i doradztwa prawnego, a także sektorem prywatnym w zakresie doradztwa prawnego.

Współwłaściciel Instytutu Szkoleniowo – Doradczego, współpracuje w zakresie obsługi prawnej z Kancelarią  Radców Prawnych w Warszawie i w Rzeszowie. Przez kilka lat wprowadzała i tworzyła na rynku polskim holding polsko – holenderski.

Autorka publikacji nt. międzynarodowego prawa ochrony środowiska oraz książki pt. Informacja publiczna w jednostkach sektora publicznego.

Współpracuje i prowadzi szkolenia z zakresu ochrony danych osobowych, dostępu do informacji publicznej, postępowania administracyjnego, szkolenia dedykowane dla placówek oświatowych, urzędów, zarządzania bezpieczeństwem informacji, ustawy o dostępie do informacji publicznej, prawo urzędnicze, umowy w obrocie gospodarczym, ustawa o prawach konsumenta, praw spółek, międzynarodowe prawo ochrony środowiska. Szkolenia prowadzone m.in. dla pracowników Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwa Środowiska, Państwowej Agencji Żeglugi Powietrznej, NIK, STK S.A. , Industraial Devision, Calzedonia, a także licznych jednostek samorządowych jako współwłaściciel Instytutu Szkoleniowo-Doradczego.

Zachęcamy do udziału.